DAJ CYNK

Wysuwany aparat? A może w ogóle odczepiany? Oto nowy pomysł Oppo

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5503

Oppo Reno4 Z 5G start sprzedaży w Polsce

Jak najlepiej rozwiązać problem aparatu przedniego? Można zastosować wcięcie, można dać wysuwany aparat... a można po prostu go sobie odczepić. Nad tym myśli Oppo.

Dzisiejsze wiadomości na pierwszy rzut oka brzmią tak, jakby był dzisiaj pierwszy kwietnia. Jedna firma instaluje trojany swoim klientom, druga wymyśliła aparat grubszy od telefonu, trzecia chce, by użytkownik przyczepiał aparat z przodu lub z tyłu. To wszystko jednak prawda. Chiński Oppo wymyślił jak rozwiązać problem aparatu przedniego. Wcięcia w ekranie delikatnie mówiąc nie cieszą się szczególną estymą ze strony użytkowników, wysuwane aparaty przednie też nie zdobyły zbyt wielu fanów. Jednocześnie producenci sprzętu chcą ograniczyć ramki do absolutnego możliwego minimum, a aparat przedni zajmuje cenne miejsce.

Rozwiązaniem jest zintegrowanie aparatu z wyświetlaczem, co pokazała już na przykład firma ZTE. Minie jednak jeszcze sporo czasu nim takie rozwiązania staną się powszechne. Oppo wymyślił jak przeczekać ten czas. Firma pracuje nad telefonem, który miałby odczepiany aparat główny, który można przyczepić też z przodu. W ten sposób byłby tylko jeden aparat, który zwykle i tak będzie z tyłu. Jednocześnie takie rozwiązanie pozwalałoby na wymienianie aparatów zamiast kupowanie całkowicie nowego telefonu.

Zobacz: Seria Oppo Reno5 zadebiutuje 10 grudnia. W Chinach już można składać zamówienia
Zobacz: Oppo Find X3 będzie mieć Snapdragona 888

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 91 mobiles, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu