DAJ CYNK

Władze USA udzielają zgody Samsungowi na handel z Huawei

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12730

Konflikt USA - Huawei trwa. Jednak nie każdemu się on podoba - dla wielu firm na świecie to problem związany z łańcuchem dostaw. Komisja Handlu USA udzieliła zgody Samsungowi na współpracę w niewielkim zakresie z chińską firmą. A o co chodzi?

Zezwolenie Komisji dotyczy dostarczania Huawei wyświetlaczy OLED do smartfonów. A dlaczego firma z Korei Południowej pyta o pozwolenie amerykańskich legislatorów? Wiąże się to z przepisami mówiącymi o tym, że żadna firma korzystająca z amerykańskich rozwiązań (zarówno technologicznych, jak i oprogramowania, czyli np. z systemu Android od Google) nie może współpracować z producentami znajdującymi na "czarnej liście". A tam właśnie mamy Huawei. Samsung nie jest jedyną firmą, która złożyła podanie o możliwość handlu z Huawei - inne, których wnioski oczekują na rozpatrzenie, m.in. to LG, SK Hynix. Pozwolenia takie mają już od jakiegoś czasu Intel i AMD.

Jeśli chodzi o samo Huawei, gdyby nie wyszło z Samsungiem, ma w rezerwie innego producenta wyświetlaczy - BOE. Dlatego pomimo przeszkód stawianych przez władze USA, chiński producent wciąż dobrze sobie radzi - na co wskazuje raport za ostatnie kwartały (więcej informacji w linku poniżej). Ale jak to na wojnie (handlowej) - sytuacja może się w każdej chwili zmienić.

Zobacz: Huawei z prawie dziesięcioprocentowym wzrostem przychodów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu