DAJ CYNK

Volkswagen zamierza stworzyć własny system operacyjny na bazie Androida

15.09.2019

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3063

Ważne 0

0

Elektronika wkracza w każdą dziedzinę życia i w kolejne segmenty biznesowe. Nowym twórcą oprogramowania stanie się niemiecki Volkswagen.

Christian Senger stojący na czele działu zajmującego się oprogramowaniem w samochodach grupy Volkswagen wspomina, że do tej pory niemiecka grupa funkcjonowała zgodnie z pomysłem Ferdinanda Piecha, który chciał by zarówno Audi, Porsche jak i Volkswagen korzystały z różnych wersji oprogramowania rozwijanych przez pracowników tych marek. Konkurencja miała wyjść wszystkim na dobre.W końcu przeważyła jednak opinia, że osiem różnych wersji systemów (bo na bazie tylu funkcjonowały samochody grupy) to zwyczajnie za dużo. Od teraz wszystkie samochody będą działać na podstawie jednego systemu operacyjnego, a jedynie interfejs będzie się różnił.

Niemcy planują stworzyć nowy system na bazie Androida, jednak będzie tam tak mało klasycznego Androida jak tylko się da. Senger wyjaśnia, że chociaż np. Volvo zaufało Google'owi i jego koncepcji oprogramowania dla samochodów, to Amerykanie dostali w swoje ręce wszystkie informacje o klientach. Przedstawiciel Volksswagena zaznaczył, że chodzi naprawdę o wszystkie możliwe informacje... Dlatego też Volkswagen postawi na jak najbardziej autorskie rozwiązanie.

Źródło tekstu: ars technica, wł

Komentarze
Zaloguj się