DAJ CYNK

To jednak Samsung, a nie Xiaomi był pierwszy ze Snapdragonem 750G

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3637

Samsung zapowiada Galaxy A42 5G, swój najtańszy smartfon z 5G

Dzisiaj zadebiutował układ Snapdragon 750G. Okazuje się jednak, ze to Samsung, a nie Xiaomi będzie pierwszym producentem, którego telefon będzie miał nowy układ.

Dzisiaj zaprezentowany został nowy układ 5G amerykańskiego Qualcommu. Będzie on przeznaczony na modele z średnioniższej półki cenowej. Od razu chiński Xiaomi pochwalił się, że to właśnie jego smartfony będą pierwszymi, które otrzymają najnowszy układ. Okazuje się jednak, że Xiaomi... nawet jeśli będzie jako pierwszy na rynku, to nie w zapowiedzi.

Pierwszy bowiem jest Samsung. Chodzi bowiem o telefon Samsung Galaxy A42 5G, który jest jednocześnie najtańszym modelem 5G koreańskiego producenta. Podczas zapowiedzi Samsung jednak nie chciał zdradzić nazwy zastosowanego układu. Teraz wyjaśniło się skąd tamta zabawa w sekrety. Kod źródłowy jednego z benchmarków Samsunga Galaxy A42 5G zdradził, że układem jest właśnie Snapdragon 750G. To logiczne, że Koreańczycy nie chcieli zapowiadać układu, którego oficjalnie jeszcze wtedy nie było.

Najnowszemu Snapdragonowi będzie towarzyszył akumulator o pojemności 5000 mAh, 128 GB pamięci wbudowanej oraz poczwórny aparat główny (48 Mpx + 8 Mpix + 5 Mpix + 5 Mpix). Przekątna ekranu wyniesie 6,6 cala.

Zobacz: Samsung zapowiada Galaxy A42 5G, swój najtańszy smartfon z 5G
Zobacz: Qualcomm Snapdragon 750G 5G zaprezentowany. Nowy układ trafi najpierw do smartfonów Xiaomi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu