DAJ CYNK

Tak wygląda Samsung Galaxy S10. Producent pokazał zdjęcia smartfonu przy okazji prezentacji interfejsu One UI

10.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5406

Ważne 1

0

Samsung zaprezentował na swojej stronie internetowej wygląd interfejsu One UI. Wygląd nakładki został przestawiony na smartfonie, którym jest nadchodzący Galaxy S10. Dzisiaj też poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące jego premiery.

Galaxy S10 na zdjęciach

Oczywiście można powiedzieć, że smartfon na zdjęciach nie jest konkretnie modelem Galaxy S10, bo w końcu w interfejs One UI zostaną wyposażone również inne smartfony Samsunga, ale o sprawie przesądził jeden mały szczegół, który dodatkowo potwierdza pojawiające się do tej pory plotki. Otóż model Galaxy S10 ma być wyposażony w przedni aparat zintegrowany z ekranem. Podobnie z resztą jak głośnik rozmów.

Zobacz: Samsung ma już kamery wbudowane w ekran. Teraz czas na głośniki

Dokładnie to widzimy na zdjęciu. Aparat jest widoczny przy wygaszonym ekranie, ale znika po jego podświetleniu.

O prawdziwości zdjęcia może świadczyć fakt, że po kilku godzinach zostało zamienione na te, widoczne poniżej.

Galaxy S10 na targach CES?

Na targach CES w Las Vegas można było spotkać prototyp smartfonu Samsunga działającego w sieci 5G. Tutaj nie zostało powiedziane, że jest to Galaxy S10, ale urządzenie wyglądało bardzo podobnie.

Interfejs On UI

Samsung, tworząc nowy interfejs, chce poprawić wygodę użytkowników z korzystania smartofonu. Jego obsługa może trochę przypominać komputer, gdzie mamy ekran, na którym są wyświetlane informacje, a wszelkie dane wprowadzamy za pomocą klawiatury. W przypadku smartfonów Samsunga, ekran zostanie podzielony na pół. U góry będą wyświetlane informacje, natomiast u dołu odpowiednie przyciski nawigacyjne. Wszystko po to, aby obsługa była wygodna przy użyciu tylko jednej ręki.

Interfejs ma być prosty i minimalistyczny, co słyszymy chyba od zawsze. Za każdym razem, kiedy któryś z producentów prezentuje nową nakładkę na Androida.

W One UI nie zabraknie też trybu nocnego, który korzysta z ciemnego tła aplikacji. To z pewnością zostanie ciepło przyjęte przez użytkowników i będzie bardzo dobrze wyglądać z ekranami AMOLED.

Premiera pod koniec lutego

Wbrew wcześniejszym doniesieniom w Barcelonie, na targach Mobile World Congress nie odbędzie się światowa premiera Galaxy S10. Ta będzie miała miejsce 20 lutego, czyli tydzień wcześniej, w San Francisco. To tam Samsung pokazał też swój składany smartfon pod koniec 2018 roku.

Zobacz: Samsung pokazał składany smartfon, a także nowy interfejs dla swoich urządzeń z Androidem

Oczywiście podczas targów MWC również zobaczymy Galaxy S10 i tam odbędzie się też europejska premiera smartfonu.

Źródło zdjęć: Samsung; Engadget

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się