DAJ CYNK

Tajemniczy smartfon z Exynosem 1080 pokonuje Snapdragona 865+

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3666

Samsung Exynos 1080

Już niedługo pojawi się oficjalnie Samsung Exynos 1080. Teraz z kolei w AnTuTu testy przeszedł tajemnicy smartfon z tym układem. Wyniki są naprawdę świetne.

Układy Exynos długo były w cieniu amerykańskich Snapdragonów, a wszelkie wysiłki Samsunga, by dorównać swojemu rywalowi były przyjmowane raczej z politowaniem. W końcu różnica pomiędzy Exynosami i Snapdragonami była tak duża, że Samsung w ojczystej Korei Południowej sprzedawał telefony z układem Qualcommu. Exynosy szły na mniej wymagające rynki. Tym razem jednak Samsung z dumą zapowiada, że jego flagowy układ będzie nawet mocniejszy od Snapdragona 875+. Nie wiemy jeszcze czy to prawda, jednak szanse rosną. Szczególnie jak zobaczymy wyniki słabszego z nadchodzących układów Koreańczyków.  

Testy AnTuTu przeszedł bowiem tajemniczy telefon z Exynosem 1080. Najprawdopodobniej jest to Vivo X60, bowiem właśnie ten telefon będzie pierwszy z nowym układem. Już na dzień dobry nowy smartfon pokonał lidera rankingu ogólnego, czyli Asus ROG Phone 3. Telefon o nazwie kodowej Orion z 8 GB RAM i 512 GB pamięci wbudowanej osiągnął wynik 690 tysięcy punktów. Dla porównania ROG Phone 3 miał 642 tysiące punktów. Nowy (najpewniej) Vivo przegrał z Asusem tylko w CPU. Wygrał znacznie w GPU. Oczywiście benchmark benchmarkiem, ale skoro Exynos 1080 wygrał ze Snapdragonem 865+, to może Exynos 2100 faktycznie powalczy ze Snapdraonem 875.

Zobacz: Exynos 1080 to pierwszy układ 5 nm Samsunga
Zobacz: Rozmawialiśmy z Vivo o wejściu do Polski i telefonach zrobionych dla ludzi

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: playfuldroid, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu