DAJ CYNK

TAG Heuer, Google oraz Intel ogłaszają współpracę nad szwajcarskim inteligentnym zegarkiem

19.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2963

Ważne 3

0

TAG Heuer, Google oraz Intel ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie tworzenia szwajcarskiego inteligentnego zegarka - smartwatcha napędzanego technologią Intela i systemem Android Wear.

TAG Heuer, Google oraz Intel ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie tworzenia szwajcarskiego inteligentnego zegarka - smartwatcha napędzanego technologią Intela i systemem Android Wear.

Wszystkie trzy firmy stworzą wspólnie produkt, który z jednej strony będzie luksusowy, a z drugiej - idealnie wesprze użytkownika każdego dnia.

Guy Sémon, dyrektor generalny TAG Heuer, dodał: Jakość szwajcarskich zegarków jest uznana na całym świecie. Gdy połączy się ją z kreatywną technologią i globalnym potencjałem dwóch firm takich jak Intel i Google, wykorzystując platformę Android Wear i technologie Intela, możemy być świadkami technologicznej rewolucji w naszej branży i jestem dumny z faktu, że jako TAG Heuer jesteśmy pionierami w tej dziedzinie.

Do tej pory zegarki z Android Wear bazowały na chipsetach Qualcomm Snapdragon 400, które zapewniały odpowiednią wydajność, ale klienci narzekali na krótki czas pracy. Trudno w tym momencie powiedzieć czy szwajcarski zegarek z procesorem np. Intel Atom coś w tej dziedzinie zmieni. Zdecydowanie jednak z projektu może powstać coś znacznie ładniejszego niż Apple Watch.

Źródło tekstu: Intel, wł

Komentarze
Zaloguj się
11. mlb
0

2015-03-20 09:21:59

jestem prawie pewien że nic z tego ciekawego nie wyjdzie

Odpowiedz

10. ~piotrM
1

2015-03-19 22:44:39

Oni akurat mogą sobie ogłosić. Mogą sobie ogłosić cokolwiek:)Pozdrawiam wszystkich, którzy maja "mechanika" szwajcarskiego na ręce:)

Odpowiedz

9. tMati
0

2015-03-19 21:09:52

@8 Wystarczy, że gotowy model ustanowi coś w rodzaju wzoru, do naśladowania, a w efekcie zapobiegnie małpowaniu (Samsung?) "zegarka" Apple. Jak marketingowcy odkryją, że rynek chce zegarek w wersji Tag Heuer + Google + Intel, to odpuszczą sobie naśladowanie (w tym wypadku odpustowego) iWatch/''a. Mam też nadzieję, że to trio wymyśli jak wydłużyć pracę na baterii i opracuje wygodne mechanizmy sterowania.PS. Jeszcze Szwajcarzy pokażą Apple, jak się robi smartwatch/''e.

Odpowiedz

8. ~Adam M.
1

2015-03-19 20:22:08

@1 - pewnie masz racje, ale może pojawi się jaką nowa myśl/trend, jakieś ciekawe rozwiązania i ja bardziej bym na to liczył.

Odpowiedz

7. ~pabloki
0

2015-03-19 16:22:27

żeby sie nie okazało że ten zegarek ...po prostu chodzi tak jak modele analogowe.

Odpowiedz

6. tMati
2

2015-03-19 15:55:37

@dav Ja się często łapię na tym, że zegarek jest wciąż najwygodniejszym sposobem sprawdzenia aktualnej godziny. szczególnie, gdy pracuję i mam zajęte ręce, a w pobliżu (w zasięgu wzroku) nie mam żadnego zegara ściennego, czy ekranu komputera. Wyciągnięcie telefonu z kieszeni i włączenie ekranu zajmuje więcej czasu i uwagi, niż obrócenie nadgarstka we właściwą stronę.

Odpowiedz

5. ~dav
-1

2015-03-19 15:43:14

Fajnie że coś się w końcu rusza, bo obecnie zwykły zegarek to już tylko ozdoba, a godzinę można sprawdzić na wielu innych urządzeniach które mamy zawsze przy sobie. Więc przydało by się mieć na ręce coś bardziej funkcjonalnego i mądrzejszego od busoli...

Odpowiedz

0

2015-03-19 15:38:11

Calm: Z tym, że podobnie jak telefon zmienił się w mądry telefon i wykonywanie połączeń głosowych nie jest już jego jedyną i najważniejszą funkcją, tak w mądrym zegarku sprawdzanie godziny będzie tylko dodatkiem. Po "przodkach" zostały tylko nazwy i forma... :)

Odpowiedz

-1

2015-03-19 15:30:08

I co, niby będzie dokładniej wskazywał godzinę niż mój Casio za 110zł..? :-D

Odpowiedz

1

2015-03-19 15:26:06

Nareszcie odpowiednie firmy się za to zabrały. :) Pewnie będzie całkiem drogie, ale są spore szanse, że to co się urodzi z tej współpracy, pchnie ten rodzaj zabawek do przodu i wyznaczy jakieś nowe standardy.

Odpowiedz