DAJ CYNK

Sony Xperia Pro 1 nadchodzi z 1-calowym czujnikiem aparatu

Marian Szutiak

Sprzęt

Sony Xperia Pro 1 czujnik aparatu 1 cal

Sony zaprezentuje 26 października nową Xperię. Wiele wskazuje na to, że będzie to nowy smartfon z matrycą światłoczułą o rozmiarze 1 cal. W sieci opublikowano również zdjęcia Xperii Pro 1.

Już jutro, 26 października 2021 roku, firma Sony planuje zaprezentować nowe urządzenie marki Xperia. Z dotychczasowych doniesień wynika, że może to być najbardziej fotograficzny smartfon Japończyków, w którym znajdzie się 1-calowa matryca fotograficzna. Niektórzy sugerują, że Sony Xperia Pro 1 ma być zamiennikiem lustrzanki cyfrowej dla vlogerów.

Zobacz: Sony i Meizu zawierają sojusz. Będzie Flyme na Xperiach
Zobacz: Sony Xperia 1 III – świetny smartfon dla tradycjonalistów

Sony Xperia Pro 1 zestaw vlogera

Nowy smartfon zachowa charakterystyczne cechy, znane z flagowych Xperii. Możemy się więc spodziewać ekranu o kinowych proporcjach, przedniego aparatu w ramce nad ekranem czy fizycznego przycisku do robienia zdjęć. Całość może być grubsza w porównaniu z innymi Xperiami, ze względu właśnie na aparat z bardzo dużym czujnikiem.

Do nadchodzącej Xperii będzie można dokupić specjalny ekran, podłączany do portu USB-C. Dzięki niemu vlogerzy będą mogli kręcić filmy za pomocą głównego aparatu, zamiast tego z przodu.

Sony Xperia Pro 1 tył przód

Jedna z opublikowanych w sieci grafik sugeruje, że Xperia Pro 1 będzie mieć główny aparat nie tylko z największą matrycą, jaką do tej pory zamontowano w smartfonowym aparacie fotograficznym, ale będzie można zmienić wielkość przysłony, czyli otworów, przez który światło wpada na element światłoczuły. W smartfonach to bardzo rzadkie rozwiązanie.

Sony Xperia Pro 1 przysłona

Na więcej informacji o nowej Xperii musimy poczekać do premiery, czyli prawdopodobnie dosyć krótko.

Zobacz: Honor X30 Max – kolejny olbrzym na horyzoncie, ekran ponad siedem cali
Zobacz: Xiaomi Redmi Note 11 - znamy już specyfikacje i ceny trzech modeli!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: I_Leak_VN / Twitter

Źródło tekstu: Android Authority

Przewiń w dół do następnego wpisu