DAJ CYNK

Smartwatche LG z WebOS

08.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3602

Ważne 1

0

Android Wear, to młody system, chętnie używany przez producentów inteligentnych zegarków. LG zamierza go porzucić kosztem WebOS.

Android Wear, to młody system, chętnie używany przez producentów inteligentnych zegarków. LG zamierza go porzucić kosztem WebOS.

Na temat zegarka LG z WebOS pisaliśmy już w październiku. Teraz wiemy już, że to przejście powoli staje się faktem. Pomimo dobrego startu Android Wear, LG nie jest do końca zadowolone z nowego systemu i zamierza stworzyć własny ekosystem, oparty właśnie na WebOS.LG z powodzeniem korzysta z WebOS w swoich telewizorach. Gdyby dołączyć do nich inteligentne zegarki, a w przyszłości może i inne urządzenia, mielibyśmy gotowy ekosystem. Dzięki temu można by między innymi sterować sprzętem domowym z poziomu zegarka. W teorii wszystko wygląda niemalże idealnie i jest też stosunkowo proste do zrealizowania. Problemem jest jednak wszechobecny Android i przyzwyczajenia jego użytkowników. Jeśli LG nie udałoby się zintegrować WebOS z aplikacjami na zielonego robota, to ich system mógłby się zwyczajnie nie przebić na rynku.

Źródło tekstu: Androidcentral; The Wall Street Journal; wł

Komentarze
Zaloguj się
1. ~owp
0

2015-01-09 16:07:46

Porzucić AW kosztem WebOS?OMG, gorzej niż Onet...

Odpowiedz