DAJ CYNK

Seria Galaxy S10 sprzedaje się lepiej niż Galaxy S9, a najchętniej kupowany jest Samsung Galaxy S10+

Marian Szutiak

Sprzęt

Seria Galaxy S9 nie sprzedawała się najlepiej, w przeciwieństwie do telefonów z rodziny Galaxy S10. W miesiącach marzec-maj 2019 roku Samsung sprzedał o 12% więcej egzemplarzy najnowszych flagowców niż rok wcześniej ich poprzedników.

W ciągu trzech miesięcy, od marca do maja 2019 roku, Samsung sprzedał 16 mln smartfonów z serii Galaxy S10. To o 12% więcej niż w przypadku serii Galaxy S9 rok wcześniej. Co ciekawe, najchętniej kupowanym modelem był największy i najdroższy Galaxy S10+ - 42% całej sprzedaży nowej serii. Samsung Galaxy S10 miał 32% udziału w sprzedaży, a Galaxy S10e - 22%.

Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę
Zobacz: Samsung Galaxy S10 - recenzja przewidywalnie dobrego smartfonu
Zobacz: Samsung Galaxy S10e to taki Apple iPhone XS, tyle że lepszy - test najlepszego smartfona spośród tych kompaktowych

Rodzina Galaxy S10 obejmuje jeszcze jeden model - Galaxy S10 5G. Ocenia się, że model ten znalazł co najmniej milion nabywców od czasu swojej premiery rynkowej w kwietniu tego roku i to w samej Korei Południowej.

Dobra sprzedaż ostatnich flagowców Samsunga podniosła udział koreańskiego producenta w rynku smartfonów premium. Według serwisu Counterpoint Research udział ten w ostatnim kwartale sięgnął 25%, o 3 p.proc. więcej niż rok wcześniej.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold został przeprojektowany, już się nie łamie
Zobacz: Szalone Patenty Samsunga - kolejny odcinek serialu
Zobacz: Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy Note10 odbędzie się 7 sierpnia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint