DAJ CYNK

Samsung wyprzedzi TSMC w produkcji najlepszych układów

Michał Świech

Sprzęt

Samsung wystartuje z produkcją 3 nm

Samsung już w przyszłym tygodniu planuje ogłosić start produkcji najnowszych układów mobilnych w technologii 3 nm. TSMC ma się czego bać?

Największym graczem na rynku producentów układów mobilnych jest TSMC, ale coraz mocniej po piętach depcze mu koreański Samsung. Seul zresztą nie ukrywał, że walkę z TSMC postrzega strategicznie jako bardzo ważne starcie z punktu widzenia Korei Południowej.

Samsung wystartuje z układami 3 nm

TSMC w przyszłym roku ma zacząć produkować układy 3 nm, ale tym razem Samsung ma ruszyć ze swoją produkcją wcześniej. Koreańczycy mają to z dumą ogłosić już za tydzień.

Układy mają być o 35% mniejsze, o 30% mocniejsze i o 50% bardziej energooszczędne. Porównujemy tu z układami typu Snapdragon 888 i Exynos 2100. Samsung planuje jednak polepszyć technologię produkcji układów 3 nm w przyszłym roku i tak. Pytanie co na to producenci sprzętu.

Największym problemem pozostanie jednak to, ile Samsung będzie w stanie wyprodukować nowych układów. Prawdopodobnie wcale nie płynie to na obecną ciężką sytuację na ich rynku.

Zobacz: Samsung docenia młodych geniuszy z Górnego Śląska
Zobacz: Samsung ponoć zadecydował. Popularna seria telefonów zniknie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: a

Przewiń w dół do następnego wpisu