DAJ CYNK

Samsung pracuje nad układem Exynos 992 dla linii Galaxy Note20

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3346

Samsung pracuje nad układem Exynos 992 dla linii Galaxy Note20

Układy Exynos nie są najbardziej lubiane przez użytkowników smartfonów Samsung Galaxy, bo zdaniem wielu posiadaczy tych urządzeń, są słabsze niż Snapdragony. Być może producentowi uda się zmienić to podejście dzięki nowej jednostce Exynos 992.

Wielu użytkowników flagowych modeli Galaxy S i Galaxy Note uważa, że stosowane w tych urządzeniach własne układy Samsunga – Exynosy – są słabsze niż procesory Qualcomm Snapdragon, montowane amerykańskich wersjach tych samych modeli. Problem stał się szczególnie zauważalny w linii Galaxy S20, w której układy Exynos 990 w skrajnych przypadkach osiągały nawet o 20% słabszą wydajność niż Snapdragony 865 z wariantów amerykańskich. Głównym powodem tak słabych osiągów było nadmierne nagrzewanie się Exynosów, a w rezultacie obniżenie taktowania procesora. Użytkownicy narzekali także na większy pobór energii.

Zobacz: Samsung zaprezentował nowy układ Exynos 990 i modem 5G Exynos 5123
Zobacz: Samsung Exynos 990 i Exynos 9830 to dokładnie te same układy

Ta słabość układów Exynos 990 źle wróżyła zapowiadanej na sierpień premierze kolejnych modeli z najwyższej półki - Galaxy Note20. Jak jednak podają koreańskie źródła, Samsung wziął się na poważnie do dalszych prac nad swoimi układami i w Notkach 20 pojawi się unowocześniony wariant Exynosa 990 – układ Exynos 992. Mimo niewielkiej zmiany w numeracji opracowywana jednostka przejdzie duże zmiany projektowe i powstanie w litografii 6 nm

Zobacz: Samsung Galaxy Note20 będzie miał akumulator o pojemności 4000 mAh
Zobacz: Samsung Galaxy Note20+ 5G trafił do Geekbench. Jaki wynik?

Doniesienia o pracach Samsunga nad nowym układem zbiegają się ze spekulacjami na temat usprawnionego Snapdragona 865 – czyli modelu 856+. Co prawda według najnowszych informacji Snapdragon 865+ nie powstanie w tym roku, ale niezależnie od daty premiery wzmocniony układ Qualcomma zanadto zwiększyłby dystans od flagowego Exynosa, co postawiłoby Samsunga w niekorzystnym świetle i osłabiło jego pozycję na rynku układów SoC. Koreański gigant musi więc już dziś wykonać swój ruch na szachownicy.

Zobacz: Snapdragon 865+ nie pojawi się w tym roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSM Arena, ZDNet Korea

Przewiń w dół do następnego wpisu