DAJ CYNK

Samsung Galaxy S23 i S23+ ponownie z „superszybkim” ładowaniem... 25 W

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung Galaxy S23 i S23+ superszybkie ładowanie 25 W

Nadchodzące smartfony Samsunga z serii Galaxy S23 otrzymały certyfikat 3C. Dowiadujemy się dzięki temu, z jaką mocą będzie można ładować umieszczone w nich baterie. Znowu będzie superszybko.

Właściciele flagowych smartfonów Samsunga po podłączeniu ich do szybkiej ładowarki mogą zobaczyć komunikat, że trwa "superszybkie" ładowanie. W przypadku koreańskiego producenta używanie takiego sformułowania to mocna przesada, ponieważ na ogół maksymalna moc ładowania wynosi zaledwie 25 W. Tak jest też w tegorocznym modelu Galaxy S22.

Co prawda jest też Galaxy S22 Ultra z ładowaniem o mocy do 45 W, jednak testy pokazują, że w porównaniu do ładowania z maksymalną mocą 25 W możemy zyskać zaledwie kilka minut. W przypadku modelu Galaxy S22+ różnica jest jeszcze mniejsza. Zatem androidowa konkurencja pod tym względem jest daleko przed Samsungiem.

Zobacz: Paradoks samsunga: tak nudny, że aż genialny
Zobacz: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G – najlepszy smartfon dla mnie (test)

Idzie nowe, ale po staremu

Na stronie organizacji 3C pojawiła się informacja o certyfikacie dla nadchodzących flagowców Samsunga, modelu Galaxy S23 (SM-S9110) oraz Galaxy S23+ (SM-S9160). Z opublikowanych danych wynika, że nic się w nowych urządzeniach nie zmieni w stosunku do poprzedników w kwestii szybkiego ładowania, które ponownie ma mieć maksymalną moc na poziomie 25 W.

Certyfikat prawdopodobnie dotyczy chińskich wariantów nowych smartfonów Samsunga, ale na rynku globalnym może być podobnie. Co ciekawe, w ubiegłym tygodniu podobny certyfikat otrzymał model Galaxy S23 Ultra, również z maksymalną mocą ładowania na poziomie 25 W. W tym przypadku oczekuje się, że na rynek globalny trafi wersja z szybkim ładowaniem o mocy do 45 W. Miło by było, gdyby to dotyczyło również pozostałych modeli oraz żeby w końcu była jakaś większa różnica między ładowaniem ładowarką 25 W i ładowarką 45 W. Przekonamy się o tym w przyszłym roku.

Samsung Galaxy S23 i S23+ certyfikat 3C

Oczekuje się, że Samsung oficjalnie zaprezentuje smartfony z serii Galaxy S23 w pierwszym kwartale 2023 roku. Wciąż otwartym pozostaje pytanie, czy tym razem wszystkie modele będą napędzane Snapdragonem, czy też na wybrane rynki trafią smartfony z Exynosem. Według niektórych źródeł wciąż nie zostało to do końca rozstrzygnięte.

Zobacz: U Samsunga bez zmian: tym Galaxy S23 nikogo nie zaskoczy
Zobacz: Samsung Galaxy S23 Ultra z ważną nowością. To może być rewolucja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Arkadiusz Bała / Telepolis.pl, MyFixGuide.com

Źródło tekstu: MyFixGuide.com

Przewiń w dół do następnego wpisu