DAJ CYNK

Samsung Electronics rusza na wojnę z... Samsung Display

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10165

Samsung Galaxy Z Flip

W czebolu Samsunga dojdzie do wojny domowej. Po jednej stronie stanie Samsung Electronics, po drugiej natomiast znajdzie się Samsung Display. Powodem będzie zginane szkło.

Czebol Samsunga składa się z wielu różnych firm działających w różnorakich sektorach. Na łamach naszego portalu najczęściej piszemy o Samsung Electronics, rzadziej o Samsung Display. Koreański gigant działa jednak też w branży motoryzacyjnej, energetycznej, chemicznej, stoczniowej, a nawet ubezpieczeniowej. Poszczególne komponenty czebolu współpracują ze sobą, jednak czasami dochodzi między nimi do konfliktów. Jak teraz.

Samsung Electronics jest niezadowolony ze zginanego szkła oferowanego przez Samsung Display. Dział elektroniki narzeka, że szkło jest niewystarczająco wytrzymałe, a na dodatek za drogie. To zastosowane w modelu Samsung Galaxy Z Flip jest dwudziestokrotnie droższe niż szkło stosowane w modelach nieco bardziej klasycznych. Samsung Electronics doszedł zatem do wniosku, że najlepiej będzie jak sam zajmie się wytwarzaniem zginanego szkła. Wtedy będzie taniej i lepiej. Na wszelki wypadek prowadzone są jednak negocjacje z producentami w ogóle niezwiązanymi z czebolem Samsunga.

Zobacz Samsung Galaxy S20 w Korei… nie ma koreańskiego Exynosa
Zobacz Samsung kończy z produkcją LCD

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: etnews

Przewiń w dół do następnego wpisu