DAJ CYNK

Qualcomm zaprezentował Snapdragona 710

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4667

Snapdragon 710 wprowadzi zaawansowane funkcje z flagowców do tańszych telefonów. Nowa platforma jest już dostępna dla producentów urządzeń mobilnych.Snapdragon 710 wprowadzi zaawansowane funkcje z flagowców do tańszych telefonów. Nowa platforma jest już dostępna dla producentów urządzeń mobilnych.

Qualcomm Snapdragon 710 to pierwszy chipset z serii Snapdragon 700, zbudowany w procesie litograficznym 10 nm. Układ zawiera wielordzeniowy silnik sztucznej inteligencji (AI) i wsparcie dla sieci neuronowych. Jak zapewnia producent, Snapdragon 710 jest dwukrotnie wydajniejszy pod względem AI od Snapdragona 660.Snapdragon 710 jest chipsetem z ośmiordzeniowym procesorem (rdzenie Kryo 360), z których dwa są wysokowydajnymi jednostkami taktowanymi zegarem o częstotliwości 2,2 GHz, a sześć pozostałych pracuje z maksymalną częstotliwością 1,7 GHz. Wbudowana grafika to Adreno 616. W komplecie znalazł się także układ Qualcomm Spectra 250 ISP, odpowiedzialny za przetwarzanie zdjęć i filmów. W warunkach słabego oświetlenia ma on pomóc uzyskać lepsze obrazy, obsługuje też redukcję szumów, szybki autofokus, stabilizację obrazu, płynny zoom i efekty bokeh w czasie rzeczywistym.Architektura Kryo 360, oparta na technologii ARM Cortex, została zoptymalizowana pod kątem zwiększenia wydajności (o 20% w stosunku do Snapdragona 660), szybkości przeglądania stron internetowych (o 25%) i otwierania aplikacji (o 15%). Jak podaje Qualcomm, nowy chipset lepiej też obchodzi się z energią, zużywając jej nawet o 40% mniej (w porównaniu ze Snapdragonem 660) w grach i przy odtwarzaniu filmów 4K HDR, a także o 20% mniej przy strumieniowym przesyłaniu materiału wideo. Snapdragon wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 4+, dzięki czemu można naładować akumulator do 50% nawet w 15 minut.

W zaprezentowanym układzie znalazł się modem Snapdragon X15, który obsługuje LTE Cat15 (pobieranie danych z szybkością do 800 Mb/s). Chip zapewnia też wsparcie dla 4x4 MIMO, co pozwala na szybsze pobieranie w obszarach o słabym sygnale (nawet o 70%). Qualcomm twierdzi, że nowy SoC jest wyposażony w nowatorskie funkcje Wi-Fi i ulepszony dźwięk multicast Bluetooth 5 z obsługą bezprzewodowych słuchawek dousznych o ultra niskiej mocy.Zobacz: Qualcomm przedstawia chipsety z serii Snapdragon 700
Zobacz: Snapdragon 730 będzie wykonany w procesie 8 nm LPP

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: phoneArena

Źródło tekstu: Qualcomm, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu