DAJ CYNK

Polscy producenci telefonów szykują się do podbicia rynków afrykańskich i południowoamerykańskich

02.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7616

Ważne 4

0

Rynki afrykańskie i Ameryki Południowej mogą okazać się bardziej atrakcyjne dla polskich producentów tanich urządzeń mobilnych niż np. rynek niemiecki. W krajach rozwiniętych zwykle większość procentowego tortu na rynku dzielą między sobą 2-3 duzi producenci, a dla pozostałych zostaje tylko kilka, maksymalnie kilkanaście procent. Firma Lechpol, właściciel Krüger & Matz, zamierza zdobywać bardziej egzotyczne rynki, zaczyna od Egiptu. W Polsce producent urządzeń mobilnych chce zadebiutować z telewizorami.

Rynki afrykańskie i Ameryki Południowej mogą okazać się bardziej atrakcyjne dla polskich producentów tanich urządzeń mobilnych niż np. rynek niemiecki. W krajach rozwiniętych zwykle większość procentowego tortu na rynku dzielą między sobą 2-3 duzi producenci, a dla pozostałych zostaje tylko kilka, maksymalnie kilkanaście procent. Firma Lechpol, właściciel Krüger & Matz, zamierza zdobywać bardziej egzotyczne rynki, zaczyna od Egiptu. W Polsce producent urządzeń mobilnych chce zadebiutować z telewizorami.

Pierwsza umowa, którą podpiszemy, to będzie Egipt, ale mamy kontakty również z innych krajów Afryki i z Ameryki Południowej. Każdy się bije o rynek niemiecki, bo jest duży i bogaty, natomiast okazuje się, że Egipt ma tyle samo ludzi, którzy niekoniecznie mają środki na to, by kupić sobie najnowszego Apple'a. Natomiast na Krügera na pewno będzie ich stać, a posiada bardzo zbliżone bądź te same funkcje podstawowe - twierdzi Michał Leszek, dyrektor marketingu w firmie Lechpol w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.

Jak wynika z raportu IAB Polska Mobile, 57% internautów ma smartfony, ale z tego tylko 36% wie, że używa smartfonu i świadomie korzysta z jego funkcji. To oznacza, że większość użytkowników kupuje urządzenie niekoniecznie ze względu na jego zaawansowane funkcje, a kierując się jego wyglądem, marką czy ceną.

Jeżeli mamy 1,6 tys. zł wydać na drogi telefon znanej marki z segmentu A, a możemy kupić telefon o tych samych funkcjach, i nawet czasami wyglądający lepiej, z segmentu B za 600 zł, to może warto zdecydować się na telefon za 600 zł, a za ten 1 tys. zrobić coś, co w życiu naprawdę ma wartość - namawia Michał Leszek.

Właśnie podejściem, w którym to nie gadżet stawiany jest na pierwszym miejscu, ale inne aspekty i wartości, Lechpol spróbuje podbić polski rynek.

W tej chwili przygotowujemy się do rozpoczęcia dużej kampanii w Polsce. Zaczynamy 23 kwietnia i będziemy promowali taki styl życia i takie wybory konsumenckie, żebyśmy nie byli niewolnikami produktów, lecz żeby były one tylko ładnym, funkcjonalnym dodatkiem do naszego życia - zapowiada przedstawiciel marki Krüger & Matz.

Taka strategia ma mocne podparcie biznesowe, zwłaszcza w przypadku telefonów. Analitycy uważają, że rynek ten powoli zaczyna się zapełniać, a nowym rozdaniem mogą być właśnie niedrogie smartfony, które otworzą ten segment dla osób uboższych, dotychczas niezainteresowanych tego typu urządzeniami.

Niewysoka cena nie musi też oznaczać gorszych parametrów technicznych czy gorszej jakości wykonania.

Będziemy wprowadzali modele z nowymi procesorami firmy Qualcomm. Będziemy wprowadzali modele, które będą w stanie obsługiwać technologię LTE - zapowiada Michał Leszek.

Szybki mobilny internet w smartfonach to nie jedyna nowość, jaką szykuje Lechpol. Firma chce wejść na rynek telewizorów.

Telewizory będą spójne z całą koncepcją marki Krüger&Matz, czyli tak samo jak tablety i smartfony, będą bardzo dobre jakościowo, ale cena będzie możliwie najniższa bez straty na jakości, żeby móc zaoszczędzić kilka złotych i przeznaczyć je na życiową pasję - tłumaczy Leszek.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
39. ~Gość
0

2015-10-02 15:02:30

Proszę czała sieć Orange zlikwidować na zawsze zamiast tej sieci prosze dać sieć heyah z nielimitowanymi smsami rozmowami mms i na stacjionarne do wsytkich sieci

Odpowiedz

38. ~Gość
0

2015-10-02 14:57:29

Prosze wprowadzic w zycie zeby kazdy telefon komórkowy od jego zakupienia albo wzięcia za gotówke wytrzymywał trzy lata.Prosze w telefonach Samsung,iphone,apple Nokia asha zrobić zeby bateria wytrzymywała jeden dzień nawt jak sie nie kozysta z telefonu i sie zawieszał telefon

Odpowiedz

37. ~Gość
0

2015-05-17 19:24:28

wsytkim ludzia prosze dawac telefony na klapke i na rozsóanie z wfi i aparatem prosze to zrobic jak najsybciej i tak samojaknajsybciej zlikwidowac siec komórkowa Orange jeszcze w tym miesiacu

Odpowiedz

36. ~Gość
0

2015-05-17 19:21:58

zamiast sieci Orange Prosze daćludzia siec heyah z pakietem nielimitowane smy rozmowy mms i na stacjonarne do wsytkich sieci za 29 zł

Odpowiedz

35. ~Gość
1

2015-05-17 19:20:32

Prosze cała siec Orange zlikwidowac na zawsze

Odpowiedz

34. ~Gość
0

2015-05-17 19:18:33

prosze wsytkim osoba co są w sieci Orange,T-Mobile i Plus kto ładuje karte za 30 zł dac im telefony na rozsówanie MotorolaVE66 z aparatem i wfi

Odpowiedz

33. ~Gość
0

2015-04-29 11:14:04

Prosze tylko produkowac telefony na rozsóanie na prosto,na bok, na klapke i normalne na którym klawisze maja jedna literke prosze tylko takie telefony dawac ludzia w srodku z wfi,aparatem,kamerą,radiem,NK,gg,pocta wp. skype prosze te telefony ludzia dac w cerwcu i slikwidowac siec Orange na zawsze zamiast tej sieci prosze dac ludzia siec plus na abonament za 29 zł pakietem nielimitowane smsy rozmowy mms i na stacjionarne do wsytkich sieci komórkowych i na mixplus za 30 zł z tym samym pakietem prosze tylko produkowac telefony na abonament i mix innych juz nigy

Odpowiedz

32. ~tata
0

2015-03-19 12:50:31

Polscy producenci telefonow beda za darmo dodawac krucyfiksy by sprzedac chinski wyrob na czarnym kontynencie.

Odpowiedz

31. ~Gość
0

2015-03-19 12:48:32

prosze ten pakiet w sieci Plus na karte zostawic na zawsze i na abonamencie przy tym tanim za 29,99 zł

Odpowiedz

30. ~Gość
0

2015-03-19 12:40:38

Ten pakiet w sieci plus na karte za 30 zł ma byc na miesiac po miesiacu znowu go dawjcie sami przy załadowaniu tel za 30 zł

Odpowiedz

29. ~Gość
0

2015-03-19 12:37:17

Prosze we wsytkich telefonach komórkowych juz nigdy nie dawac facebooka tylko dawac telefony na klapke,normalne,na rozsónie na bok i na prosto z funkcjami wfi zeby mozna było sobie robic samemu zdjecia i jak tos dzwoni zeby migał ekran prosze te telefony zmienic jak najszybciej na te co . I prosze wsytkim co są w sieci plus na karcie za 30 zł dac ludzia pakiet jeden z nielimitowanymi smsami rozmowami mms i na stacjonarne do wsytkich seic i dac pakiet zagranice iles minut i smsó na aconamencie w sieci plus tym tanim za 29,99zł prosze dac ten sam pakiet i co roku albo dwa dawac nowe telefony prosze ten pakiet dac ludzia jak najsybciej i zmienic na te telefony

Odpowiedz

28. ~Jankier
0

2014-04-08 10:45:19

Tylko zwróćcie uwagę na procki w telefonach K&M to Qualcommy a nie badziewne MediaTeki. Myphone wciska MT i sprzedaje drożej niż K&M z Qualcommami. Liczba rdzeni dla ogarniętych w temacie nie ma znaczenia bo przy bardzo dobrej optymalizacji adroida nawet 1 rdzeniowec potrafi dużo. Dlatego nie wiem po co bicie tej piany, że K&M to farbowany chińczyk jak poszczególne elementy całkiem odbiegają od typowych chińskich modeli.

Odpowiedz

27. ~Rafiik
0

2014-04-07 20:42:26

Super! Mają bardzo dobry sprzęt (sam mam Live i słuchawki) i powinni uderzać w nowe ciekawe kierunki. Świetnie.

Odpowiedz

26. ~Łuk
0

2014-04-02 19:18:30

Jacy producenci nalepiają nalepkę ze swoim logiem delikatnie zmieniają system i na tym sie kończy wszystko produkowane jest w Chinach a później każą sobie płacić ponad 600 zł za jednorazowy złom rozbijesz wyświetlacz i koniec bo nie ma części zamiennych . Wkopałem się tak kupując Pentagram EGO jest to nic innego jak Innos po usunięciu pliku animacji startowej pokazuje sie właśnie taki napis ! Dbam o niego mało rozmawiam a i tak padł mi głośniczek i podczas rozmowy strasznie czeszczy oprócz tego od nowości mam 5 wypalonych pikseli . Jest to pierwszy tel który wysyłam na gwarancje nie dajcie się nabrać oczywiście nie twierdzę że są to tel do dupy ale wszystko za odpowiednią cenę. Gdybym nie zapłacił za niego prawie 700 zł tylko 400 powiedziałbym no zdarza się w końcu to tel za małe pieniądze. Jeśli ktoś chce Chińczyka to max do 500 zł nie sa warte więcej ! Teraz będę czekał pewnie ze 2 miesiące użerając sie z ich serwisem !

Odpowiedz

25. ~pacan
0

2014-04-02 18:52:48

myphone ze swoimi produktami od lat już jest w całej środkowej i wschodniej Europie, a nawet na bliskim wschodzie.

Odpowiedz