DAJ CYNK

Oppo szykuje serię Reno9. Wkrótce premiera

Marian Szutiak

Sprzęt

Oppo nowe smartfony seria Reno9 informacje

Do Polski wciąż nie trafiły smartfony z serii Oppo Reno8, a tymczasem chiński producent już pracuje nad serią Reno9. Ich prezentacja powinna się odbyć w nadchodzących tygodniach.

Niemal rok temu, w listopadzie 2021 roku, firma Oppo zaprezentowała smartfony z serii Reno7. Z kolei wiosną tego roku zadebiutowała seria Reno8. Co ciekawe, te ostatnie urządzenia wciąż nie trafiły do Polski, choć ich premiera w kraju nad Wisłą podobno się zbliża. Tymczasem oczekuje się, że w najbliższych tygodniach światło dzienne ujrzą smartfony z serii Oppo Reno9.

Zobacz: Oppo Find X6 nadchodzi. Wiemy o nim coraz więcej
Zobacz: Oppo K10x zaprezentowany. Ma Snapdragona 695 i do 12 GB RAM-u

Z nieoficjalnych doniesień na temat nadchodzących urządzeń wynika, że trafi do nich akumulator o pojemności 4500 mAh. Smartfony mają też, jako jedne z pierwszych, obsługiwać nowy chiński standard szybkiego ładowania UFCS (Universal Fast Charging Specification).

UFCS to nowy zintegrowany protokół szybkiego ładowania zaprojektowany przez Chińską Akademię Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, producentów smartfonów i producentów chipów. Ma on być obsługiwany przez telefony uczestniczących firm obok ich zastrzeżonych rozwiązań, takich jak SuperVOOC, SuperCharge itp.

Oppo Reno9 mają być napędzana przez układy z serii Qualcomm Snapdragon 7 oraz MediaTek Dimensity 8000. Z kolei jedną z wersji kolorystycznych ma być Everything Red (czerwona).

I póki co to wszystko na temat nowych smartfonów firmy Oppo. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach. Sama premiera smartfonów być może nastąpi w listopadzie 2022 roku, czyli rok po debiucie serii Reno7.

Zobacz: Vivo Y73t debiutuje. Vivo stawia na tanie telefony
Zobacz: T-Mobile Polska odpala bombę. To powrót pomysłu sprzed dekady

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Oppo

Źródło tekstu: GizmoChina.com