DAJ CYNK

Netatmo, czyli francuska alternatywa

01.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3857

Ważne 3

0

Netatmo to francuski producent systemów Smart Home, które charakteryzują się ciekawym wyglądem, a dodatkowo - jak podaje firma - są solidnie wykonane, niezawodne i użyteczne.Netatmo to francuski producent systemów Smart Home, które charakteryzują się ciekawym wyglądem, a dodatkowo - jak podaje firma - są solidnie wykonane, niezawodne i użyteczne.Inteligentne ogrzewanie

Termostat i głowica termostatyczna francuskiej firmy utrzymują minimalistyczny design, będący połączeniem prostego kształtu oraz bieli z akcentami w jednym z czterech kolorów. W głowicę wbudowany jest wyświetlacz pokazujący aktualną temperaturę. Pełną kontrolę nad całością daje aplikacja mobilna (iOS, Android), a także aplikacja webowa (PC, Mac). Zestaw współpracuje z rozwiązaniem Apple HomeKit, a także z Asystentem Google i Alexą (Amazon). Tego typu współpraca występuje oczywiście także w przypadku innych urządzeń. Producent zapewnia, że baterie w głowicy (2 x AA) i termostacie (3 x AAA) wytrzymują do dwóch lat pracy. Cena termostatu to 180 euro, natomiast głowica kosztuje 80 euro.


Firma Netatmo prezentowała na swoim stanowisku także sprzęt współpracujących podmiotów. W kategorii ogrzewania był to moduł sterujący grzejnikami elektrycznymi (Muller).Ochrona

Netatmo produkuje sprzęt służący do monitoringu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Zewnętrzna kamera bezpieczeństwa wykrywa ludzi, samochody i zwierzęta, wysyłając na żywo obraz do aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym (Android, iOS). Kamera może pracować w podczerwieni (zasięg do 15 metrów). Dane są przechowywane na karcie pamięci (do 32 GB) lub wysyłane poprzez sieć Wi-Fi.Kamera wewnętrzna wygląda zdecydowanie lepiej od swojej zewnętrznej odpowiedniczki i chroni nasz dom przed dostępem niepowołanych osób, wykrywając ich obecność i wysyłając obraz twarzy intruza i nagranie wideo wprost na nasze urządzenie mobilne. Urządzenie nagrywa obraz w rozdzielczości FullHD, który nagrywa na karcie pamięci (do 32 GB). łączność ze światem zewnętrznym utrzymywana jest poprzez łącze kablowe LAN lub przez Wi-Fi.Ceny kamer to 300 euro za zewnętrzną i 200 euro za wewnętrzną.

Nowymi urządzeniami, które trafią do oferty firmy Netatmo, jest inteligentna sysrena wewnętrzna z własnym zasilaniem bateryjnym (4 x AA, do dwóch lat pracy), a także czujnik dymu. Ten ostatni może pracować na wbudowanej baterii do 10 lat i od 8 października 2018 roku będzie dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 449,99 zł.
Stacja pogodowa, czujnik jakości powietrza i inne

Opisane powyżej urządzenia to oczywiście nie wszystko, co oferuje firma Netatmo. Bardzo ciekawie wygląda zestaw pogodowy, który się składa z czterech urządzeń, dostępnych w sprzedaży oddzielnie lub w różnych konfiguracjach. Są to czujniki temperatury (zewnętrzny i wewnętrzny, cena 170 euro)):deszczomierz (70 euro):oraz wiatromierz (100 euro):Jeśli zależy nam na czystości powietrza, być może warto się zainteresować odpowiednim rozwiązaniem oferowanym przez Netatmo. Czujnik jakości powietrza tej firmy kosztuje 100 euro i, podobnie jak inne urządzenia, może stanowić część systemu smart home.Uzupełnieniem całości są inteligentne przyciski, wyprodukowane przez partnerów firmy Netatmo, które mogą służyć do sterowania oświetleniem lub innymi elementami domowej instalacji elektrycznej, a także oknami lub roletami.
Na koniec warto dodać, że większość firm z branży Smart Home (a odwiedziliśmy ich wiele w Berlinie), zapomniała o prosumentach i użytkownikach bardziej zaawansowanych. Objawiało się to tym, że przyjmowani byliśmy przez specjalistów od marketingu lub sprzedawców. Po stronie wystawców zabrakło inżynierów, z kilkoma chlubnymi wyjątkami, do których Netatmo, pomimo niesamowicie sympatycznej pani, która nas oprowadzała, jednak nie należało.

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu