DAJ CYNK

Motorola RAZR z elastycznym ekranem nadal nadchodzi. 'Nie mamy intencji być później od wszystkich'

Sebastian Górski

Sprzęt

Większość dużych producentów pokazało już swoje składane smartfony na targach MWC 2019. Z tego grona wyłączyła się Motorola, ale jak zapewniają przedstawiciele firmy, zaawansowane prace nad rozwiązaniem trwają,

W rozmowie z serwisem Engadget na targach MWC 2019 w Barcelonie wiceszef produktu Motoroli, Dan Dery, potwierdził prace nad składanymi urządzeniami z elastycznym ekranem. Jednocześnie dodał, że firma pracuje nad tym tematem już od pewnego czasu i nie ma intencji wprowadzania go na rynek później, niż konkurencja. To może oznaczać, że premiera modelu RAZR jest bliżej niż nam się wydaje. Samsung Galaxy Fold wchodzi do sprzedaży pod koniec kwietnia.

Zobacz: Koncepcyjna Motorola RAZR 2019 na filmie wideo

O ile Dery nie potwierdził projektu, którego szkice patentowe wydostały się już do sieci, zapewnił o braku zewnętrznego wyświetlacza ze względu na potencjalne problemy z zarysowaniami. To może niejako potwierdzać wspomniane szkice, według których elastyczny ekran znajdzie się w środku i będzie to konstrukcja mocno przypominająca oryginalny telefon RAZR z klapką.

Zobacz: Motorola RAZR 2019 na szkicach - gdyby tak miał wyglądać składany smartfon, to ja bym go nawet chętnie kupił

Co ciekawe, przedstawiciel Motoroli wskazał również na możliwość opracowania składanej konstrukcji z dwoma zawiasami. W ten sposób otrzymalibyśmy urządzenie będące hybrydą smartfonu i tabletu, które będzie się rozkładać z obu stron. Podobno nad podobnymi projektami pracuje już dwóch dużych producentów, których tożsamości Dery ujawnić nie chciał. Czyżby Samsung i Huawei?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: yankodesign.com

Źródło tekstu: Android Authority, Engadget