DAJ CYNK

Motorola moze w końcu wprowadzić bezprzewodowe ładowanie do swoich smartfonów. Pierwszy strzał - Moto G7

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10414

Smartfony Motoroli mogą w końcu otrzymać funkcję bezprzewodowego ładowania. Firma niedługo wprowadzi na rynek własną ładowarkę Qi, a tuż za nią powinny pojawić się pierwsze urządzenia obsługujące ten standard ładowania.

Prawdę mówiąc byłem przekonany, że Motorola ma w swojej ofercie smartfon ładowany bezprzewodowo. Tak jednak nie jest i jedyną możliwością korzystania z tego typu ładowania jest użycia specjalnego modułu Moto Mods do smartfonu serii Z. Warto też dodać, że ten moduł jest ostatnio coraz trudniej dostępny.

Na oficjalnej stronie Wireless Power Consortium została dzisiaj zarejestrowana ładowarka Qi Motoroli. Urządzenie ma specjalną powłokę antypoślizgową z obu stron obudowy oraz diodę sygnalizacyjną. Ładowarka będzie dostarczać prąd o mocy 10W.

Pojawienie się nowego urządzenie w portfolio Motoroli od razu rozbudziło dyskusje o wprowadzeniu na rynek pierwszego smartfonu obsługującego bezprzewodowe ładowanie. Może nim być Moto G7. Grafiki prezentujące wygląd smartfonu, które pojawiły się niedawno w sieci, mogą potwierdzać tę informację. Świadczy o tym błyszczący, najprawdopodobniej szklany tył obudowy, co umożliwia zastosowanie bezprzewodowego ładowania. Te jak wiemy, nie jest możliwe w przypadku smartfonów z metalowym tyłem obudowy.

Wprowadzenie funkcji bezprzewodowego ładowania do modelu ze średniej półki byłoby bardzo ciekawym posunięciem ze strony Motoroli. Czy faktycznie tak się stanie, przekonamy się zapewne za kilka miesięcy. Zanim dojdzie do premiery Moto G7, wcześniej na rynek może trafić nowy przedstawiciel serii X, z której Motorola nie zrezygnowała.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu