DAJ CYNK

Maxcom na IFA2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8780

Stoisko Maxcomu na IFA było jednym z najbardziej zaskakujących na całych targach. Zobaczcie dlaczego.Stoisko Maxcomu na IFA było jednym z najbardziej zaskakujących na całych targach. Zobaczcie dlaczego.

Ciekawe "dziadkofony"?Określenie "dziadkofon" usłyszane na targach bardzo mi się spodobało. Jednak żarty żartami, ale niektóre z prostych modeli polskiej firmy zrobiły na mnie duże wrażenie. Jednym z nich jest widoczny na powyższym zdjęciu model Comfort MM751. Telefon od razu przykuł moją uwagę nietypowym kształtem obudowy. To coś, czego na próżno szukać w dzisiejszych, identycznie wyglądających smartfonach.Kształt obudowy to nie jedyna ciekawa rzecz w tym modelu. Konstrukcja jest pokryta gumopodobnym materiałem i jest jedną bryła. Założę się, że to czyni telefon ekstremalnie odpornym na wszelkiego rodzaju upadki. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie też jakość ekranu (2,3 cala, 320 x 250 pikseli) obraz obecność aparatu o rozdzielczości 5 Mpix. Łączność 3G też jest miłym akcentem.W gąszczu bardzo podobnie wyglądających telefonów dla seniorów, w wersji klasycznej, z klapką lub niemal stacjonarnej ze stacją dokującą, można było też trafić na serię Classic. Tutaj wyróżniały się modele z bardzo dużymi ekranami, oczywiście jak na klasyczne telefony. Wśród nich były takie modele jak MM235 z ekranem o przekątnej 2,8 cala oraz MM330 z ekranem o przekątnej 3,2 cala (oraz łącznością 3G i aparatem 5 Mpix).

KaiOSSłyszeliście kiedyś o takim wynalazku jak KaiOS? Szczerze, ja spotkałem się z nim po raz pierwszy. To przygotowany na bazie Linuxa system przeznaczony dla prostych telefonów. Dzięki niemu telefony mogą obsługiwać łączność LTE, Wi-Fi oraz korzystać m.in. z aplikacji do obsługi portali społecznościowych, dużo wygodniejszych niż te pisane w Javie. KaiOS do działania potrzebuje zaledwie 256 MB pamięci RAM. Warto też mieć na uwadze fakt, że to drugi najpopularniejszy system operacyjny w Indiach (stan na maj 2018 roku), wygrywający na tamtejszym rynku z iOS. Ciekawostką jest również to, że pod kontrolą KaiOS pracuje odświeżona Nokia 8810 4G.

Maxcom pracuje obecnie nad dwoma telefonami z KaiOS - Classic MK241 oraz MK281. Oba wyposażone w łączność LTE i Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Calling. Do tego ekrany o przekątnej 2,4 cala, aparaty o rozdzielczości 2 Mpix lub 5 Mpix oraz przednie o rozdzielczości 0,3 Mpix i akumulatory o pojemności 2000 oraz 1800 mAh.

Zobacz: Google inwestuje 22 miliony dolarów w KaiOS - system na proste telefony

Więcej o KaiOS na pewno będziecie mogli przeczytać na Telepolis już niedługo, jak tylko dostaniemy okazję przetestowania pierwszych, w pełni działających modeli Maxcomu.

Odporne smartfony i model Harmony"Pancerne" smartfony Maxcomu z Androidem do złudzenia przypominają modele Hammera oraz MpTech. Na czele z modelem MS571 LTE z ekranem o przekątnej 5,7 cala i proporcjach 18:9 (720 x 1440 pikseli), podwójnym aparatem 13 i 5 Mpix i akumulatorem o pojemności 3400 mAh. Warto też zwrócić uwagę na to, że smartfon jest bardzo cienki (10mm) i to chyba najładniejszy "pancerny" smartfon z jakim się spotkałem.Maxcom MS459 Harmony to z kolei smartfon przeznaczony dla seniorów. Tym co go wyróżnia jest uproszczona nakładka z możliwością zdalnej konfiguracji jej elementów. Dzięki czemu po kupieniu smaratfonu dla naszego rodzica lub dziadka możemy przez Internet z poziomu własnego komputera ustawić jakie ikony i funkcje mają być dostępne w Menu. Tak aby mnogość opcji nie przytłoczyła osoby nie mającej doświadczenia ze smartfonami. Wyposażenie urządzenia jest skromne i w zasadzie podstawowe. Mamy tutaj ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 480 x 854 piksele, układ MediaTek MTK6737, łączność LTE, Androida 7.0, aparat 8 Mpix oraz akumulator o pojemności 2200 mAh.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu