DAJ CYNK

Kolejny patent Microsoftu zwiastuje zginany telefon Andromeda

14.12.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2879

Ważne 0

0

Microsoft poczynił kolejny krok do wydania swojego zginanego smartfonu Andromeda. Wskazuje na to najnowszy z uzyskanych przez firmę patentów.

Nowy patent dotyczy tego co ma być największym wyróżnikiem nadchodzącego urządzenia - mechanizmu zginania. Chodzi o to, by Andromeda mogła zginać się pod jakim kątem klient sobie zamarzy i potem zostać w dokładnie tej samej pozycji. Może to być na przykład odwrócona liter V (tak jak na obrazku powyżej), lub litera L. W tej drugiej sytuacji, dolna część wyświetlacza mogłaby funkcjonować jako klawiatura.

Firma zaznaczyła również, że po złożeniu model ma się bez problemów mieścić w kieszeni. W ten sposób udałoby się połączyć obie grupy - fanów dużych ekranów (po rozłożeniu) i kompaktowości (po złożeniu). Microsoft nie chce podawać oficjalnych informacji na temat Andromedy , jednak wcześniej pojawiła się np. w narzędziach dla programistów, w kodzie źródłowym Microsoft Store, optymalizowano pod nią aplikacje... Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o przełomie 2018 i 2019 roku. Zobaczymy kiedy naprawdę doczekamy się debiutu.

Przewiń w dół do następnego wpisu