DAJ CYNK

Huawei wydał dużą aktualizację do P30 Pro

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13641

 

Polscy użytkownicy Huawei P30 Pro powinni już mieć dostępną w swoich telefonach najnowszą aktualizację oprogramowania o numerze 9.1.0.178, która przynosi sporo zmian dotyczących różnych funkcji smartfona, w tym wyświetlacza i aparatu. Paczka waży 236 MB.

Poprawki i usprawnienia w nowym oprogramowaniu P30 Pro objęły przede wszystkim różne funkcje związane z wyświetlaniem obrazu.  Po pierwsze w trybie ochrony wzroku znalazła się opcja redukcji migotania obrazu. To ważny dodatek, chociaż użytkownicy mogą sobie nawet nie zdawać sprawy, że taka funkcja im się przyda. Chodzi o to, że ekrany AMOLED w pewnych sytuacjach - przy bardzo niskim poziomie jasności - pulsują zamiast świecić w sposób ciągły. Użytkownik smartfona może nawet nie zauważyć, że występuje taki efekt, ale organizm to odczuwa - migotanie negatywnie wpływa na oczy, które się po prostu męczą. Teraz wystarczy aktywować tę funkcję, a problem zostanie rozwiązany. 

Producent usprawnił także ekran powiadomień - teraz możliwe jest wyświetlanie wiadomości i powiadomień na zablokowanym ekranie z tapetą animowaną.  Rozwiązano ponadto problem, w którego wyniku w pewnych wypadkach kolory były nieprawidłowe, a także błąd, który powodował, że czasami ekran nie wyłączał się automatycznie.

Zobacz: Huawei P30 Pro składa się z 1631 części. Zaledwie 15 z nich pochodzi z USA i są dość drogie
Zobacz: Huawei P30 Pro z ważną aktualizacją. Dodaje DC Dimming i lepszą jakość audio przez Bluetooth


Huawei zadbał o sprawy bezpieczeństwa - zoptymalizowane zostało uwierzytelnianie odcisku palca, a w funkcji odblokowania za pomocą twarzy pojawiła się możliwość zarejestrowania drugiej twarzy

Nowa aktualizacja poprawia błąd związany z odtwarzaniem filmów zarejestrowanych przednim aparatem, producent deklaruje też, że poprawiona została jakość zdjęć - kolory mają być bardziej naturalne

Producent usprawnił również działanie Bluetooth - dodano technologię Huawei Bluetooth, która  umożliwia przesyłanie dźwięku w wysokiej jakości i pozbycie się opóźnienia synchronizacji pomiędzy dźwiękiem a obrazem. 

Wśród poprawek znalazła się także aktualizacja aplikacji pomiAR - można teraz automatycznie mierzyć objętości określonych przedmiotów.

Aktualizacja nie powoduje wymazania danych użytkownika, ale producent zaleca wykonanie kopii zapasowej ważnych plików.

Zobacz: Aktualizacja P30 Pro. Flagowy Huawei dostał brakujące funkcje wideo
Zobacz: Zegarek lub słuchawki za darmo przy zakupie Huaweia P30 i P30 Pro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu