DAJ CYNK

Huawei Watch GT 2: ekran OLED, rozmowy telefoniczne, odtwarzanie muzyki, GPS, 14 dni pracy

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8291

Huawei Watch GT 2 premiera

Wśród nowości zaprezentowanych dzisiaj na premierze serii Mate 30 nie mogło też zabraknąć zapowiadanej już od jakiegoś czasu i oczekiwanego przez fanów marki smart zegarka Huawei Watch GT 2.

Huawei Watch GT 2 kontynuuje ideę poprzednika - ma to być wszechstronny smartwatch dla aktywnych, który jednak zachowuje w sobie tyle stylu i elegancji, że sprawdzi się także jako dodatek na co dzień, a nawet do bardziej formalnego stroju.

Zegarek powstał w dwóch wariantach - 46 mm i 42 mm. W tym pierwszym producent zastosował ekran OLED HD o przekątnej 1,39 cala, rozdzielczości 454 x 454 i jasności aż 1000 nitów, więc tarcza będzie dobrze widoczna nawet w ostrym słońcu. Zaleta jest tryb stałego wyświetlania always-on. Wyświetlacz przykrywa kryształowe szkło 3D.

Huawei Watch GT 2 premiera

Podobnie prezentuje się wersja 42 mm, z tym że ta edycja wyróżnia się szczególną lekkością 29 g i płaską kopertą 9,4 mm. Rozdzielczość wyświetlacza w tym wariancie to 390×390, a przekątna 1,2 cala.

We wnętrzu koperty Huawei Watcha GT 2 znalazł się nowy procesor Kirin A1 stworzony z myślą o elektronice noszonej. Układ zapewnia wsparcie dla Bluetooth 5.1 LE. Producent zapewnia, że dzięki nowej jednostce Huawei Watch GT 2 jest dwa razy szybszy i ma dwa razy większy zasięg bezprzewodowy niż Apple Watch S4. 

Huawei Watch GT 2 premiera

W specyfikacji nie zabrakło odbiornika GPS i monitora pracy serca, które sprawdzą się do monitorowani aktywności sportowych. W menu Watcha GT 2 użytkownicy znajdą 15 rodzajów aktywności, które można rejestrować jako treningi. Smartwatch jest wodoszczelny do 50 m, więc można trenować z nim na basenie. Zegarek wyświetla powiadomienia ze smartfonu i oferuje też inne funkcje: latarkę, „znajdź mój telefon”, barometr, kompas, prognozę pogody i alarm. Jest także opcja zmiany tarcz zegarka. 

Huawei Watch GT 2 premiera

Zobacz: Huawei zaprezentował telefony Mate 30 i Mate 30 Pro

Huawei Watch GT 2 pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem sparowanego smartfonu. Wyposażony jest w mikrofon i głośnik, a podłączony smartfon może leżeć w odległości nawet 150 metrów. Zegarek pozwala także cieszyć się muzyką - pamięć urządzenia pomieści do 500 utworów (MP3 w pamięci 2 GB), a do słuchania nie jest potrzebny telefon.

Huawei obiecuje też bardzo dobry czas pracy Watcha GT 2. W standardowym zastosowaniu zegarek wytrzyma do 14 dni. W trybie GPS czas pracy wyniesie 30 godzin, podczas odtwarzania muzyki - 24 godziny, najszybciej zaś wyczerpią akumulator rozmowy telefoniczne przez Bluetooth - po 10 godzinach. Podczas prezentacji tego aspektu zegarka nie mogło się oczywiście obejść bez dalszych porównań do smartwacha Apple, który ma znacznie tu ustępować chińskiej myśli technicznej.

Huawei Watch GT 2 premiera

Zegarek oferowany będzie w różnych wariantach kolorystycznych, dostępne będą też paski o różnych stylach i kolorach.

Huawei Watch GT 2 premiera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu