DAJ CYNK

Huawei szykuje dużo telefonów z MediaTekami

Michał Świech

Sprzęt

MediaTek Dimensity 720

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zobaczymy wysyp nowych modeli Huaweia napędzanych układami MediaTeka. Nie będą to w żadnym wypadku najsłabsze modele...

Kiedy Donald Trump i jego polityczni sojusznicy zabronili TSMC produkować układów dla Huaweia, nie przewidzieli, że Chińczycy zadziałają tak szybko. Huawei właściwie od razu nawiązał współpracę z MediaTekiem i złożył bardzo duże zamówienia na układy z serii MediaTek Dimensity. To bardzo dobrze oceniane układy 5G, które wydatnie przyczyniły się do ostatnich wzrostów tajwańskiej firmy. To one też przyciągnęły Huaweia. Jak duże były zamówienia firmy z Chin kontynentalnych? Cóż, przychody MediaTeka wzrosły w ostatnim kwartale o 45% w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Jeszcze lepiej wygląda zysk, który urósł o 94%.

Huawei kupił tyle MediaTeków, że przez dłuższy czas nie grozi mu jeszcze kłopot w tym segmencie. To duże wydarzenie dla MediaTeka też z innych powodów - jego układy kojarzone są zwykle z niższą półką cenową, seria Dimensity otworzyła jednak drogę także do zdobycia lepszych urządzeń. Już wcześniej słyszeliśmy, że należący do Huaweia Honor planuje postawić na MediaTeki.

Zobacz: Huawei nova 7 SE Life, czyli Huawei wymienia Kiriny na MediaTeki
Zobacz: Huawei sam zacznie produkować układy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena

Przewiń w dół do następnego wpisu