DAJ CYNK

Huawei Sound X w Polsce za 1399 zł

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7157


Inteligentny głośnik Huawei Sound X to jeden z bohaterów dzisiejszej konferencji firmy. Tuż przed wydarzeniem poznaliśmy polską cenę - 1499 zł. Czy to dużo za sprzęt przygotowany przez designerską markę Devialet?

Sekretny głośnik, ekstremalne brzmienie

Długo nie dało się utrzymać tej informacji w sekrecie - przygotowany we współpracy z firmą Devialet głośnik Huawei Sound X trafia do Polski. Pojawiła się zapowiedź na Allegro, specyfikacja głośnika na polskiej stronie producenta, a zdradzieckie wyszukiwarki zdążyły już zaindeksować polską cenę - 1499 zł w sklepie x-kom (produkt czeka na odsłonięcie). Ta ostatnia jednak finalnie okazała się niższa - 1399 zł.

Devialet to brand znany z najodważniejszych na rynku głośników, które łączą futurystyczny design i zaskakujące rozwiązania inżynieryjne. Ceny najdroższych głośników Bluetooth firmy sięgają 3000 dolarów. Na tym tle Huawei Sound X, wyceniony na nieco ponad 300 dolarów (i z rozsądnym przelicznikiem w Polsce), to taniocha.

W pakiecie z głośnikiem (sprzedaż rusza 30 lipca), otrzymujecie gratis 6 mies. dostępu do TIDAL HiFi (o wartości 240 zł), by w pełni wykorzystać potencjał głośnika. Nie bez powodu na TIDAL HiFi testujemy w naszej redakcji sprzęt audio.

Huawei Sound X - co potrafi, oprócz tego, że pięknie wygląda?

Zacznijcie do prezentacji wideo - w końcu tego typu produkty pochłania się najpierw wzrokiem. Od razu dodam, że to 3,5-kilogramowe cacko wymaga stałego zasilania sieciowego. Nie jest to głośnik mobilny:

Według producenta 20-cm głośnik ma w swoim wnętrzu dwa głośniki basowe (60W) i 6 głośników pełnozakresowych (30W), ale już na zasilaczu mamy 65W, więc trzymajmy się mocy raczej 60W (do nawet 93 dB). Ze światem sprzęt łączy się przez Bluetooth HFP/A2DP, z wygodnym parowaniem via NFC, a także bezstratnie przez Wi-Fi a/b/g/n/ac w pasmach 2,4 i 5 GHz.

Sercem urządzenia jest SoC MediaTek MT8518: 4 x 1,5 GHz z 512 MB pamięci RAM i 8 GB pamięci ROM - tak jest, nadal rozmawiamy o głośniku. Pasmo przenoszenia zaczyna się dosyć nisko, bo już od 40 Hz, a kończy na 40 kHz. Konstrukcja akustyczna Push-Push (skok membrany do 20 mm) zapewnia zaskakująco niskie zniekształcenia basu, pomimo relatywnie malutkiej objętości zestawu.

Dla kogo Huawei Sound X?

Na przykład dla mnie? Huawei atakuje segment domowych głośników Hi-Res Audio, zdominowany przez marki Bose, Sonos i kolaboracje tego ostatniego z IKEA. Ma być to ekskluzywnie wyglądający sprzęt, który ozdobi salon, nie zdominuje go krzykliwością, ale w razie potrzeby zaskoczy zarówno jakością, jak i mocą.

W przeciwieństwie do popularnych Sonosów, nie dostajemy wyłącznie łączności Wi-Fi, ale i jest dodatkowo Bluetooth. Niby detal, ale tym sposobem Huawei nie potrzebuje iPhone'a czy MacBooka, by w pełni rozwinąć swe skrzydła - nawet nie wiecie jak Sonosy potrafią uprzykżyć życie. Bardzo miłym akcentem jest też błyskawiczne parowanie przez NFC - zupełna odwrotność udziwnionych rozwiązań konkurentów.


Minusy? Przede wszystkim fortepianowa czerń górnej części obudowy, skazana na powiększającą się w czasie eksploatacji mozaikę rys. Natomiast zdecydowanie wadą nie jest cena. Brzmienie jest głębokie, przestrzenne, nie ma żadnego charczenia do najwyższych poziomów głośności czy przesadnej dominacji basów / sopranów. Te same walory dźwiękowe osiągnąć można jedynie u znacznie droższych konkurentów.

Akustycznie dostajemy mimo wszystko ciepłe brzmienie (bez korekcji), bardzo szeroki, emocjonujący bas i - wreszcie - odpowiednio odseparowane wokale. Bose Home Speaker 500 wreszcie doczekał się godnej konkurencji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu