DAJ CYNK

Huawei rejestruje nazwę Harmony Studio

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5975

Stworzenie nowego systemu operacyjnego to piekielnie trudne zadanie, szczególnie teraz kiedy duopol Androida oraz iOS wydaje się niezniszczalny. Huawei postanowił, że zanim wyda swoim przeciwnikom bitwę, musi się do niej przygotować. Harmony Studio ma pomóc twórcom aplikacji na oswojenie się z nowym systemem.

Huawei zarejestrował na terenie Unii Europejskiej oraz Argentyny nazwę Harmony Studio. To właśnie południowoamerykański Instituto Nacional de la Propiedad Industrial ujawnił działania producenta. Wszystko wskazuje na to, że ma to być metoda na rozpropagowanie nowego systemu wśród twórców aplikacji i jednocześnie udoskonalenie autorskiego systemu operacyjnego Chińczyków. Harmony Studio pomoże w opracowaniu w pełni działających aplikacji dla nadchodzącego ekosystemu Huaweia.

Obecnie HarmonyOS nie jest jeszcze gotowy w pełni. Dlatego Huawei postanowił, że Mate 30 zostanie wydany bez usług Google. W zamian za to firma odblokowała bootloader (jakby ktoś chciał samodzielnie poradzić sobie z problemem braku usług Google) oraz rozwija sklep AppGallery.

Huawei zainwestuje miliard USD, by przyciągnąć deweloperów do swojego sklepu AppGallery

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: lets go digital via mspoweruser, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu