DAJ CYNK

Huawei Mate 40 pojawi się 22 października

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5842

Huawei Mate 40

Wreszcie wiemy kiedy Huawei oficjalnie pokaże swoje nowe flagowce. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami stanie się to jeszcze w październiku. Konkretnie natomiast będzie to 22 października.

Od dawna czekamy na debiut najnowszych flagowców Huaweia. Mieliśmy nadzieję, że pojawią się one na początku września, jednak nic z tego nie wyszło. Na szczęście sprawdziły się doniesienia mówiące o październiku. Yu Chengdong (znany poza Chinami jako Richard Yu) ze ścisłego kierownictwa firmy osobiście poinformował na portalu Weibo, że Huawei Mate 40 pojawi się 22 października. Nowa seria smartfonów będzie się składała z trzech urządzeń. Poza Huaweiem Mate 40 zobaczymy również modele Mate 40 Pro oraz Mate 40 Pro+.

Pod względem specyfikacji możemy się spodziewać Kirina 9000 (wcześniej miał się nazywać Huawei 1020), wyświetlacza OLED o przekątnej 6,7 cala, a także do 16 GB RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej. Główny sensor aparatu głównego będzie miał 108 Mpix. Nie zabraknie pięciokrotnego zoomu optycznego. Aparat powstanie przy współpracy z firmą Leica. Akumulator naładujemy ładowarką 66 W. Oczywiście w pierwszej kolejności nowe urządzenie pojawi się w Chinach. Tam też Huawei przewiduje większość sprzedaży.

Zobacz: Huawei Mate 40 Pro na nowych renderach
Zobacz: Huawei potwierdza, że Mate 40 już niedługo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu