DAJ CYNK

Huawei Mate 30 Pro będzie miał spory akumulator

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7352

Mamy kolejne doniesienia na temat nadchodzących smartfonów Huawei Mate 30. Poznaliśmy pojemność akumulatorów zarówno w podstawowym modelu, jak i wariantu Pro. O odpowiedni zapas energii nie powinniśmy się martwić.

W chińskim serwisie mikroblogowym Weibo pojawiły się zdjęcia akumulatorów, które będą zasilać smartfony Mate 30 oraz Mate 30 Pro. Ich pojemność wydaje się odpowiednia dla flagowców z najwyższej półki.

W modelu Mate 30 znajdziemy ogniwo o pojemności 4200 mAh, z kolei w Mate 30 Pro 4500 mAh. Dla porównania modele Mate 20 oraz Mate 20 Pro miał akumulatory o pojemności 4000 oraz 4200 mAh. Większa pojemność ogniw w połączeniu z układem Kirin 990, który ma zapewnić sporą oszczędność energii, tegoroczne Mate'y powinni zapewnić dłuższy czas działania na pojedynczym ładowaniu niż zeszłoroczne modele.

Zobacz: Nowy procesor Huawei - Kirin 990 - zapewni nagrywanie 4K w 60 kl./s
Zobacz: Huawei Mate 30 Pro na kolejnych zdjęciach. Pokrowce potwierdzają okrągły aparat

Do premiery smartfonów Huawei Mate 30 pozostało jeszcze sporo czasu. Ciągle nie wiadomo, czy zadebiutują one jak zwykle, czyli w połowie października, czy też zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, zobaczymy je w połowie września, tuż obok premiery nowy iPhone'ow.

Zobacz: Huawei Mate X ciągle czeka na premierę. Czy zobaczymy go w tym roku?
Zobacz: Huawei Mate 30 Pro jednak nie na IFA, ale kilka dni później

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: weibo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu