DAJ CYNK

HTC U13 może nie trafić na rynek. Kolejna próba ratowania marki

19.11.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3666

Ważne 0

0

Jak informuje portal Phandroid, HTC może w przyszłym roku nie wypuścić na rynek flagowca z serii U. Pomimo rosnących strat, firma nie zamierza znikać z rynku.

Trwające od dawna pasmo strat HTC nie przeszkadzało do tej pory Tajwańczykom w wypuszczaniu na rynek kolejnych smartfonów, które choć były dobre, niekoniecznie znajdowały nabywców. Wygląda na to, że ktoś w firmie mógł w końcu przejrzeć na oczy.

W 2019 roku HTC chce zrezygnować z flagowca z prawdziwego zdarzenia i postawić na coś innego. Tym może być smartfon ze średniej półki, ale dobrze dopracowany i będący motorem napędowym sprzedaży. Ten model bardzo dobrze sprawdził się w przypadku Motoroli. Firma wiedziała, że nie może konkurować z flagowcami Huaweia, czy Samsunga i w tym roku postawiła na średnią półkę. Efekty widać było już w bardzo dobrym finansowo III kwartale roku.

Problemem HTC było do tej pory to, że firma sprawiała wrażenie nie zdawać sobie sprawy z własnej pozycji i brnęła w produkty, które się sprzedawały. Jakby posiadanie flagowca w ofercie było wyznacznikiem prestiżu na rynku. Być może w końcu się to zmieni.

HTC: o wiele gorzej niż rok temu, ale.. lepiej niż miesiąc temu
Exodus 1 - pierwszy smartfon HTC oparty na technologii blockchain

Źródło tekstu: phandroid; wł

Tagi: htc
Komentarze
Zaloguj się