DAJ CYNK

Hama wprowadza trzyportową ładowarkę GaN o mocy 100 W

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Niemiecka marka Hama wprowadza do sprzedaży ładowarkę GaN o mocy 100 W z trzema portami: dwoma USB-C i USB-A. Można nią zasilać energią jednocześnie trzy urządzenia naraz, w tym laptop. 

Coraz częściej producenci rezygnują z dodania do zestawów z telefonami ładowarek, które nie zawsze można w pełni skutecznie zastąpić akcesoriami ze starych smartfonów. Odpowiedzią mogą być uniwersalne ładowarki takie jak Hama GaN 100 W.

Hama GaN 100 W: naładujesz nią smartfon, tablet, laptop...

Ładowarka Hama GaN 100 W wykorzystuje azotek galu w miejsce krzemu, dzięki czemu jest o 60 procent mniejsza od konwencjonalnych, krzemowych ładowarek. Wymiary korpusu wynoszą: 3,4 cm szerokości, 4,4 cm wysokości i 7,6 cm głębokości. 

Hama GaN 100 W

Urządzenie dysponuje mocą wyjściową 100 W, co wystarczy do naładowania np. smartfonu, tabletu, słuchawek czy głośnika Bluetooth.

W prostokątnej obudowie o białej kolorystyce producent umieścił trzy złącza: dwa oznaczone na zielono USB-C (każde z nich obsługuje pełną moc 100 W oraz Power Delivery) i pojedyncze, pomalowane na pomarańczowo USB-A (obsługujące moc 18 W, a także Qualcomm Quick Charge). Różne kolory gniazd minimalizują ryzyko ich pomylenia i wyłamania. 

Hama GaN 100 W

Ładowarka Hama GaN korzysta z dwóch technologii szybkiego ładowania – Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0 i Power Delivery (PD). Akcesorium automatycznie rozpoznaje podłączony sprzęt i dostosowuje natężenie prądu do danego urządzenia.

Hama GaN 100 W

Dzięki nowej ładowarce Hama Efekt można naładować sprzęt do 60 procent w 30 minut. Dzięki zastosowaniu technologii GaN, ładowarka chroni akumulator, przedłużając jego żywotność. 

Katalogowa cena nowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W wynosi 239,90 zł

Zobacz: Belkin MagSafe QI2 15W - ładowarka idealna (test)
Zobacz: Hama proponuje dwie małe i niedrogie ładowarki. Mają moc 20 W i 30 W

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Hama