DAJ CYNK

Galaxy Xcover 7 coraz bliżej. To wzmocniona wersja innego Galaxy

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Seria wzmocnionych smartfonów Samsunga z serii Galaxy Xcover ma swoich wiernych fanów, którzy nie mogą się już doczekać kolejnej generacji tego sprzętu. Galaxy Xcover 7 jest już w planach producenta, ale nie pojawi się zbyt szybko.

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat nowej, siódmej generacji wzmocnionych smartfonów Samsunga z linii Galaxy Xcover. Choć na jej temat niewiele jeszcze wiadomo, znany jest już symbol nowego modelu SM-G556B, co prowadzi do dwóch ciekawych wniosków.

Po pierwsze takie oznaczenie sugeruje, że nie będzie to model Pro, jako następca Galaxy Xcover 6 Pro, bo zgodnie z zasadami oznaczeń Samsunga, taki telefon powinien mieć numerację wg schematu SM-G7xx. Numer „5” w serii oznacza więc, że jest to model niżej pozycjonowany, o mniejszych możliwościach. 

Jest też druga wskazówka. Oznaczenie SM-G556B bardzo przypomina symbol SM-A556B, który z kolei przypisany jest do telefonu Galaxy A55. Jak sugeruje serwis  GalaxyClub, oznacza to, że Galaxy Xcover 7 będzie po prostu wzmocnioną wersją tego nadchodzącego średniaka.

Niestety, na temat Galaxy A55 również niewiele jeszcze wiadomo, a premiery tego modelu należy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Na zasadzie ciągłości serii można przypuszczać, że Galaxy A55, a więc i prawdopodobnie Galaxy Xcover 7, otrzyma ekran AMOLED o przekątnej 6,4 lub 6.5 cala i rozdzielczości Full HD+. 

Z dociekań fanów Samsunga wynika też, że sercem nowych telefonów ma być opracowywany przez firmę układ Exynos 1480 z towarzyszeniem od 6 do 8 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna może mieć maksymalnie do 256 GB.

Jest też duże prawdopodobieństwo, że Galaxy A55 i Galaxy Xcover 7 zostaną wyposażone w główny aparat 50 Mpix oraz akumulator 5000 mAh z ładowaniem 25 W. Telefony powinny pracować pod kontrolą Androida 14 z One UI 6.

Wszystko są to oczywiście tylko spekulacje, ale oparte na logicznych przesłankach, które sprawdzały się już w innych przewidywaniach nowości Samsunga. Na konkrety trzeba będzie jednak zaczekać do premiery w 2024 roku.

Zobacz: Galaxy XCover6 Pro z niespodziewaną premierą. Nie wiemy tylko jednego
Zobacz: Samsung Galaxy A54 – wideotest. Telefon, który Polacy pokochają

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis.pl

Źródło tekstu: SamMobile, GalaxyClub