DAJ CYNK

Fibaro wkracza na rynek japoński

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1523

Elektronika z Polski wkracza do Japonii. Produkty Fibaro w ofercie jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w tym kraju - KDDI.Elektronika z Polski wkracza do Japonii. Produkty Fibaro w ofercie jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w tym kraju - KDDI.

Fibaro dostarczy na tamtejszy rynek trzy produkty: Wall Plug, Motion Sensor oraz Door/Window Sensor. Kontrakt pomiędzy obiema firmami gwarantuje długoterminowe dostawy wymienionych urządzeń.

Urządzenia, które pojawią się w Japonii zostały przeprojektowane i dostosowane do wymagań tamtejszego rynku. Konieczne było m.in. zdobycie nowych certyfikatów bezpieczeństwa oraz zmiana częstotliwości sygnałów, jakie wykorzystują one do bezprzewodowej komunikacji.

Urządzenia, które trafią na japoński rynek to:

  • Fibaro Motion Sensor - bezprzewodowy czujnik ruchu, natężenia światła i poziomu temperatury, który działa na baterie. Można je umieścić w dowolnym punkcie mieszkania. Po wykryciu ruchu Motion Sensor informuje o tym wysyłając powiadomienia np. na smartfon.
  • Fibaro Door/Window Sensor - najmniejszy na rynku, bezprzewodowy czujnik zbliżeniowy z funkcją pomiaru temperatury. Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest niemal niezauważalny po umieszczeniu go na drzwiach lub oknach. Urządzenie poinformuje nas o pozostawionych w mieszkaniu niezamkniętych drzwiach lub oknach. Odnotuje również próbę jego demontażu.
  • Fibaro Wall Plug - inteligentny włącznik urządzeń elektrycznych z funkcją pomiaru energii. Jest to najmniejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku, którego instalacja jest bardzo prosta - wystarczy umieścić je w gniazdku z energią elektryczną. Wall Plug pozwala monitorować pobór mocy oraz powiadomi nas w momencie, gdy np. lodówka nie pobiera prądu. Dzięki specjalnej konstrukcji, urządzenie zapobiega niebezpieczeństwu porażenia prądem - np. dzieci.

Zobacz: Fibaro zmienia właściciela
Zobacz: Polacy znają systemy Smart Home, ale ich nie używają
Zobacz: Jak powstają moduły Smart Home, czyli z wizytą w fabryce Fibaro

Źródło tekstu: Fibaro

Przewiń w dół do następnego wpisu