DAJ CYNK

Dlaczego Sony usunął jacka 3,5 mm w serii XZ2? Bo inni tak robią

14.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3604

Ważne 5

2

W ostatnim czasie możemy obserwować trend odchodzenia od jacka 3,5 mm w smartfonach. Zapoczątkował to oczywiście Apple. Teraz do tego grona producentów dołączył Sony. Jak tłumaczy swoją decyzję?



W ostatnim czasie możemy obserwować trend odchodzenia od jacka 3,5 mm w smartfonach. Zapoczątkował to oczywiście Apple. Teraz do tego grona producentów dołączył Sony. Jak tłumaczy swoją decyzję?

Japończycy nie kryli się z motywami, jakie kierowały nimi przy zawieraniu tej decyzji. Okazuje się, że takich poświęceń wymagał nowy wygląd telefonów Sony czyli "Ambient Flow". Drugim powodem była "obserwacja trendów rynkowych w zakresie słuchawek".

Sony doradza by używać ich przejściówki (o której niedawno pisaliśmy) lub słuchawek bezprzewodowych. Niestety, japońska firma wybrała podążanie za modą a nie tworzenie jej.

Zobacz: Droga i ograniczona przejściówka do Xperii XZ2

Zobacz: Ewolucja wyglądu smartfonów Sony

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~Gnd
0

2018-03-15 15:07:07

Przecież to nie Apple pierwszy zrezygnował z jacka 3,5mm.

Odpowiedz

11. ABP
0

2018-03-15 08:55:20

A niech se likwidują. Ja wiem, że dopóki będę miał jakikolwiek wybór, to zawsze wybiorę telefon z gniazdkiem słuchawkowym. Natomiast ta przejściówka ze zdjęcia, to kompletna żenada. Ona uniemożliwia ładowanie prądem większym niż 0,5A. Czyli tak na prawdę, to w czasie gdy telefon jest używany ona spowalnia jego rozładowanie, a nie go ładuje.

Odpowiedz

10. ~zenON
0

2018-03-14 20:24:59

@9 - Współpraca współpracą, biznes biznesem. Współpracują dla kasy, ciągle batalie sądowe prowadzą ze sobą również dla kasy. Samsung nie kopiuje rozwiązań Apple gdyż już od jakiegoś czasu to on wyznacza trendy i jest kopiowany równie często jak rywal...

Odpowiedz

9. ~Siedem Nieszczęść i życie
0

2018-03-14 20:07:15

8). Niezupełnie. Oni ze sobą współpracują (apple i samsung ) więc może dlatego nie kopiuje, a nie ,,z dobroci serca czy innowacyjności "

Odpowiedz

8. ~zenON
0

2018-03-14 19:57:47

Samsung nie robi szczerby w ekranie, nie kradnie jacka, nie kopiuje jabłka, sam wyznacza trendy, taka różnica między nim a resztą... (dla jasności, nie posiadam Samsunga)

Odpowiedz

7. PLANET
0

2018-03-14 17:14:04

Idioci i tyle.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-03-14 16:27:47

nie vinylku, nie mają

Odpowiedz

5. ViNYL
0

2018-03-14 15:43:12

@4: A Exynosy mają wogóle radio FM?

Odpowiedz

4. ~Marek23
0

2018-03-14 15:38:40

Samsung na szczęście wsłuchuje się w zapotrzebowanie rynku i nie likwiduje jacka ani gniazda kart pamięci tylko poprawia parametry swoich flagowców. Mam nadzieje że również udostępni radio FM w swoich flagowcach które jest wbudowane. Tak ma być w USA i Kanadzie gdzie wymuszono to na firmie. Dobrze byłoby aby również UE doprowadziła do odblokowania radia FM na /''pokładzie" s9, s8 i s7.

Odpowiedz

-1

2018-03-14 15:02:01

2. Dobrze zaznaczyłeś na razie

Odpowiedz

2. bogie
0

2018-03-14 15:01:14

@1 Samsung? Na razie 3,5mm jack trzyma się dobrze

Odpowiedz

1. ~
1

2018-03-14 14:59:01

Teraz kopiuj wklej i zmien Sony na Ksiajomi, Samsung, LG, kilku innych producentow i bedziesz mial artykulow na caly tydzien.

Odpowiedz