DAJ CYNK

Chromecast z pilotem? Specyfikacja FCC wspomina o module Bluetooth

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6080

W zaktualizowanym zgłoszeniu FCC pojawiła się informacja o rozszerzeniu Chromecasta o moduł Bluetooth. Może to oznaczać, że w końcu użytkownicy urządzenia doczekają się obsługi urządzenia z użyciem pilota. Warto zaznaczyć, że konkurencyjne urządzenia takie jak Amazon Fire TV oraz Roku posiadają możliwość zarządzania na odległość (nie za pomocą smartfona), podczas gdy brak pilota jest częstą przyczyną niezadowolenia z urządzenia Google.W zaktualizowanym zgłoszeniu FCC pojawiła się informacja o rozszerzeniu Chromecasta o moduł Bluetooth. Może to oznaczać, że w końcu użytkownicy urządzenia doczekają się obsługi urządzenia z użyciem pilota. Warto zaznaczyć, że konkurencyjne urządzenia takie jak Amazon Fire TV oraz Roku posiadają możliwość zarządzania na odległość (nie za pomocą smartfona), podczas gdy brak pilota jest częstą przyczyną niezadowolenia z urządzenia Google.

Zmiana specyfikacji nastąpiła w ostatniej chwili. I chociaż dodanie modułu Bluetooth nie jest jakąś wstrząsającą wiadomością, to może ułatwić obsługę Chromecasta wielu użytkownikom. Google twierdzi, że korzystanie ze smartfona w celu zarządzania Chromecastem jest najlepszym rozwiązaniem, użytkownicy jednak woleliby odrębne urządzenie sterujące. Niewykluczone, że pilot będzie dodatkowym, opcjonalnym akcesorium, dokupowanym do rozszerzonej o Bluetooth wersji urządzenia.

Premiera nowej wersji Chromecasta prawdopodobnie odbędzie się 4 października, wraz z prezentacją Google Pixel 3 oraz zegarka Pixel Watch. Czy faktycznie te urządzenia zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia? Czas pokaże.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: androidauthority.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu