DAJ CYNK

Autonomiczne gogle HTC to Vive Focus

Isand

Sprzęt

Rzeczywistość wirtualna to jedyny naprawdę mocny segment działalności HTC. W lipcu Tajwańczycy zaproponowali gogle autonomiczne - takie, które nie potrzebują komputera. Pierwotnie urządzenie zasilane Snapdragonem 835 miało się nazywać Vive Standalone. Okazało się, że HTC postanowił zmienić nazwę na Vive Focus.Rzeczywistość wirtualna to jedyny naprawdę mocny segment działalności HTC. W lipcu Tajwańczycy zaproponowali gogle autonomiczne - takie, które nie potrzebują komputera. Pierwotnie urządzenie zasilane Snapdragonem 835 miało się nazywać Vive Standalone. Jak podał serwis Lets Go Digital, HTC postanowił zmienić nazwę na Vive Focus.

Organy Unii Europejskiej zajmujące się własnością intelektualną przyjęły wniosek o rejestrację nazwy Vive Focus. Podobny wniosek trafił do USA. Patrząc na to, że nie spodziewamy się wydania innego produktu z linii Vive - nazwa musi odnosić się do gogli autonomicznych.

Gogle zostaną wydane w różnych wersjach - np. te w Chinach nie będą wspierały autorskiej platformy Google'a czyli Daydream VR.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Lets Go Digital, uploadvr, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu