DAJ CYNK

Asus Zenfone 6 uzyskał dobry wynik w teście głównego aparatu w DxOMark

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4309

Już w maju Asus Zenfone 6 został - z wynikiem 98 - dobrze oceniony przez DxOMark za zdjęcia selfie, co na pewien czas zapewniło smartfonowi pierwsze miejsce w tej kategorii. Teraz znany również wyniki najnowszych testów głównego aparatu.

W przypadku obrotowego modułu w Asusie Zenfone 6 trudno mówić o tym, który aparat jest do selfie, a który główny, bo to przecież jeden element. Jednak zdjęcia robione przednimi aparatami mają zawsze nieco odmienną specyfikę, a przed matrycą, optyką i oprogramowaniem stawiane są inne wyzwania.  Stąd też oddzielne testy tego samego układu aparatów w różnych rolach.

Zobacz: Tak działa mechanizm aparatu w Asusie Zenfone 6
Zobacz: Asus Zenfone 6 złamał system pod względem selfies. DXOMark to docenił

Główny aparat w Asusie Zenfone 6 wykorzystuje matrycę Sony IMX586 o rozdzielczości 48 Mpix, która dzięki technologii łączenie pikseli Quad Bayer pozwala na uzyskanie obrazów 12 Mpix (4:3) lub 9 Mpix (16:9). Wartość przysłony aparatu wynosi f/1,79, a kat widzenia 79°.Drugi aparat ma rozdzielczość 13 Mpix, obiektyw szerokokątny 125° i przysłonę f/2,4. 

Według specjalistów DxO aparat  Asusie Zenfone 6 w tylnym położeniu zasłużył na łączny wynik 104 punkty, co daje mu 12. pozycję w rankingu. To wciąż wysoko, biorąc pod uwagę, że szczyt zestawienia okupują najnowsze flagowce Huawei i Samsunga.

Zobacz: ZenFone 6 w limitowanej wersji Edition 30. Odświeżony wygląd i więcej pamięci

Z tych 104 punktów 107 przypadło na zdjęcia, a 99 na kamerę. W aparacie najwyżej został oceniony autofokus (99), dobrze wypadła też ekspozycja (90) i odwzorowanie kolorów (87). Pozostałe wyniki są już raczej przeciętne, przy czym najgorzej  oceniony został zoom (38) oraz szeroki kąt (28).
W kamerze najlepszą ocenę uzyskał autofokus (95) oraz stabilizacja (93). Najniższą notę kamera otrzymała za zaszumienie obrazu (71).     

Zobacz: Test ASUS Zenfone 6 - obrotowy aparat do zdjęć selfie i… szpiegowskich

Źródło tekstu: DxOMark

Przewiń w dół do następnego wpisu