DAJ CYNK

Asus ma własny pomysł na smartfon ze sliderem. Wysuwa się z obu stron. Projekt na pierwszych renderach

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4850

Wychodzi na to, że wcięcia w ekranach są już passe, a producenci smartfonów robią wszystko, żeby je wyeliminować. Jednym z pomysłów, nad którym pracuje Asus jest slider, ale w jego przypadku wysuwany z obu stron.

Rendery nowych smartfonów Asusa pochodzą od dobrze znanego z przecieków na Twitterze Evana Blassa. W odróżnieniu od innych producentów eksperymentujących ze sliderami, gdzie wysunięcie następuje zazwyczaj z górnej krawędzi, tutaj mamy dwa - zamiennie na górnej lub dolnej. Na górze widać dwa aparaty do selfie (jeden z nich ma obiektyw szerokokątny), zaś na dole umieszczono głośnik Harman Kardon.

Zobacz: Huawei szykuje slidera. Plany potwierdzają zdjęcia patentowe

Evan Blass opublikował również rendery drugiego zbliżonego konstrukcją smartfonu, który prezentuje nieco inne wykorzystanie slidera. Po wysunięciu z dołu prezentuje bowiem dodatkowe przyciski do sterowania konkretnymi funkcjami (w tym wypadku głównym aparatem). Jak twierdzi Blass, rendery pochodzą od osób bezpośrednio związanych z projektowaniem smartfonu ZenFone 5.

Zobacz: Smartfony Asus Zenfone Max (M2) i Zenfone Max Pro (M2) są już dostępne w Polsce

W związku z czyszczeniem ekranu ze zbędnych elementów należy się spodziewać, że w przyszłych smartfonach Asus zastosuje czytnik linii papilarnych umieszczony pod powierzchnią panelu. Spekuluje się również o gotowości nowych modeli do pracy w sieciach 5G. Niewykluczone zatem, że w pierwszej kolejności mogą one trafić do krajów, które już rzeczone 5G mają.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: @EvLeaks

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu