DAJ CYNK

Apple: Z okazji 10. urodzin iPhone'a znów zmienimy złącze ładowania

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14344

Jak donosi The Wall Street Journal, usunięcie gniazda słuchawkowego to nie koniec zmian w iPhone'ach. Do likwidacji idzie też złącze Lightning.Jak donosi The Wall Street Journal, usunięcie gniazda słuchawkowego to nie koniec zmian w iPhone'ach. Do likwidacji idzie też złącze Lightning.

Według źródeł WSJ, zmiana dotyczyć będzie iPhone'a 8, w którym Apple we współpracy z Samsungiem po raz pierwszy zastosuje ekran OLED (o przekątnej 5,8 cala, z zakrzywionymi brzegami). Urodzinowy iPhone 8 będzie niezwykły nie tylko ze względu na stalową ramkę zamiast aluminiowej, brak przycisku Home (zastąpi go obszar funkcyjny ekranu zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych) i odświeżony design. Zniknąć ma z niego złącze Lightning, stosowane w iPhone'ach od 2012 roku.

Dla przypomnienia, niewielki, dwustronny Lightning zastąpił jesienią 2012 roku szeroką, 30-pinową wtyczkę, robiąc niemałe zamieszanie na rynku akcesoriów dla iPhone'ów i iPadów. Tym razem zamieszania nie będzie - nowe złącze to USB Type-C.

Złącze USB Type-C i pole funkcyjne na dole ekranu, zamiast sprzętowego przycisku? Tak, gdzieś to już widzieliśmy - w świecie Androida. Sprzętowego przycisku Home pozbędzie się w tym roku również Samsung - w modelu Galaxy S8. O ile ten trend ma wielu przeciwników, o tyle już USB Type-C w iPhone'ie 8 oznacza dostęp do większej liczby akcesoriów - zarówno w przypadku użytkowników iPhone'ów, jak i miłośników Androida (przewędrują apple'owskie "exclusivy").

Warto zwrócić uwagę na to, że w doniesieniach WSJ mowa jest tylko o wycenianym na ponad 1000 dolarów iPhone'ie 8. Tańsze iPhone'y 7s i 7s Plus prawdopodobnie zaoferują dotychczasowe złącze Lightning. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple zamówił u Samsunga aż 160 mln sztuk ekranów OLED, firma wydaje się liczyć na olbrzymią sprzedaż urodzinowego iPhone'a 8.

Zobacz: Nowe iPhone'y bez przycisku Home
Zobacz: Apple iPhone 8 z 5,8-calowym OLED-em i stalową ramką
Zobacz: Samsung dostarczy w tym roku ekrany OLED dla 160 mln iPhone'ów

Źródło tekstu: WSJ, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu