DAJ CYNK

Apple stawia na TSMC, co na to konkurencja?

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2669

TSMC dostosowuje swoją produkcję do wymagań Apple'a. Firma z Cupertino będzie w tym roku liderem wykorzystania układów w wykonanych w 7nm procesie technologicznym.TSMC dostosowuje swoją produkcję do wymagań Apple'a. Firma z Cupertino będzie w tym roku liderem wykorzystania układów w wykonanych w 7nm procesie technologicznym.

Wszystko na jedną kartę

Kiedy w 2014 firma TSMC rozpoczynała współpracę z Apple, zainwestowała 9 mld dolarów i zatrudniła 6 tys. pracowników w ciągu 11 miesięcy. Wszystko po to, aby sprostać wymaganiom klienta. Dzisiaj Apple odpowiada za 80% światowych zamówień na układy wykonane w 7nm procesie technologicznym i ich produkcją zajmie się właśnie TSMC.

Kto może zastąpić TSMC?

Przy potencjalnej konkurencji zawsze pojawia się jakieś "ale". Samsung, Intel, Qualcomm... Każdy z nich może zastąpić TSMC, no właśnie, ale...

Samsung i tak dostarcza dużo części do produkcji iPhone'ów. Ekrany, pamięci NAND i DRAM, do tego aparaty. Ale trzeba też pamiętać o własnych smartfonach, więc Koreańczycy nie mogą produkować podzespołów tylko dla Apple'a.

Intel to rynkowy gigant od wielu lat i firma z ogromny doświadczeniem. Ale nie w produkcji mobilnych układów ARM.

Qualcomm to z kolei nie bezpośredni producent. Firma może przejąć zamówienia Apple'a, ale samą produkcją układów może zająć się... TSMC. Qualcomm poważnie rozważa przeniesienie produkcji chipów do swojego starego partnera.

Póki co wiemy na pewno, że TSMC będzie produkować układy dla mobilnych urządzeń Apple'a do 2020 roku. A co będzie dalej, czas pokaże.

Zobacz: Linia produkcyjna dostawcy Apple - TSMC - zamknięta po cyberataku
Zobacz: Tak będą wyglądać tegoroczne iPhone'y

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: eetimes; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu