DAJ CYNK

iPhone 6D - tak mógłby wyglądać składany smartfon Apple

Marian Szutiak

Sprzęt

Składany iPhone koncept

Firma Apple pracuje nad składanym smartfonem, który miałby być konkurentem dla produktów takich firm, jak Samsung czy Huawei. Nie wiemy jednak kiedy takie urządzenie powstanie oraz jak będzie wyglądać.

Grafik o nicku TechMorning (YouTube) stworzył koncept swojego własnego, składanego iPhone'a. Korzysta on z rozwiązań, których raczej nie zobaczymy prędko w realnych produktach, jednak pomarzyć można. Być może z czasem technologia pójdzie na tyle do przodu, ze zbudowanie takiego smartfonu będzie możliwe.

Zobacz: Apple ma patent na składany telefon lub tablet. Ekran może być składany w dwóch miejscach
Zobacz: iPhone 12: 6 GB RAM-u i potrójny aparat tylko w większych modelach

TechMorning nadał swojemu dziełu nazwę iPhone 6D. Jest on wyposażony z jednej strony w pozbawiony ramek wyświetlacz, w którym "wykrojono" miejsce na aparat do zdjęć selfie i głośnik słuchawki. W połowie smartfonu znajduje się zawias 360 stopni, który umożliwia złożenie urządzenia w obie strony - z ekranem w środku i z ekranem na zewnątrz.

Ciekawą konstrukcję ma również tylny aparat fotograficzny, który ma tylko jeden obiektyw, wysuwany z wnętrza obudowy. Znalazł się tu również mechanizm umożliwiający zmianę obiektywu, na przykład z szerokokątnego na teleobiektyw. Takie rozwiązanie zmniejsza ilość miejsca, które trzeba zużyć na aparat fotograficzny, ale małe obiektywy na pewno byłyby często gubione, z korzyścią dla ich producenta.

Tymczasem czeka nas premiera bardziej tradycyjnych "składaków". Samsung przygotowuje następcę modelu Galaxy Fold, który będzie podobny bardziej do nowej Motoroli RAZR. Nad nowym składanym smartfonem pracuje również Huawei, a także inni producenci.

Zobacz: Galaxy Z Flip na nowych renderach. Tak ma wyglądać nowy
Zobacz: Huawei Mate Xs przeszedł certyfikację

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TechMorning (YouTube)

Źródło tekstu: BGR

Przewiń w dół do następnego wpisu