DAJ CYNK

xCloud pojawia się w kolejnych krajach, pozwala grać w gry z Xboksa na Androidzie

Michał Świech

Rozrywka

xCloud

W tamtym roku Microsoft zaprezentował swój pomysł na przyszłość segmentu gier. Granie w gry z konsoli czy komputera na telefonie lub tablecie dzięki strumieniowaniu? Czemu nie! Idea jest jeszcze w powijakach, ale powoli pojawia się w nowych krajach.

W obecnej fazie rozwoju xCloud możliwe jest strumieniowanie gier Xbox. Grać można w ulubione gry z Xboksa na telefonie lub tablecie z systemem Android, przesyłając je bezpośrednio z chmury przez Wi-Fi lub sieć komórkową. Niestety, w przypadku iPhone'ów wstęp uzyskało tylko 10 tysięcy testerów. W przypadku Androida usługa pojawiła się właśnie w jedenastu krajach europejskich. Są to: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania oraz Szwecja.

Na integrację z grami komputerowymi, czy na pojawienie się usługi w kolejnych państwach (również europejskich) trzeba niestety poczekać. Miłośnikom podbijania świata sprzed komputera przypominamy jednak, że na łamach naszego portalu często informujemy o dostępnych grach za darmo.

Zobacz Total War: Shogun 2 i Pac-Man za darmo
Zobacz Darmowa gra na stałe od Epic Games i trzy tymczasowe od Microsoftu


 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu