DAJ CYNK

Nowa aktualizacja Fortnite'a nie dla użytkowników Apple'a

Michał Świech

Rozrywka

Fortnite trafił do Google Play

Gracze Fortnite'a już niedługo będą mogli cieszyć się z nowej aktualizacji i nowego sezonu gry. Niestety, nie wszyscy. Nie dotyczy to użytkowników sprzętu Apple'a.

Konflikt pomiędzy firmami Epic Games oraz Apple to jeden z kilku trwających obecnie sporów wzbudzających zainteresowanie w branży. Tutaj jednak przedmiotem awantury nie są wątpliwe oskarżenia polityczne, a najzwyczajniej w świecie - pieniądze. A raczej fakt, że Epic Games nieszczególnie zamierza dzielić się przychodami z mikropłatności. Z drugiej strony pobieranie 30% z każdego zakupu to cały model biznesowy dwóch największych sklepów z aplikacjami. Po zastosowaniu własnego modelu płatności wszystko poszło już z górki - usunięcie gry z obu sklepów, pozew ze strony Epic Games, groźba Apple dotycząca usunięcia konta deweloperskiego, a nawet próba odcięcia Unreal Engine. W tym ostatnim jednak przeszkodził sąd, gdzie Epic Games odniósł pierwsze małe zwycięstwo.

Dzisiaj z kolei w grze rozprowadzana jest aktualizacja 14, która wprowadza czwarty sezon gry Fortnite. Niestety, nie wszyscy będą mogli zagrać. Posiadacze urządzeń Apple'a będą dalej korzystali z wersji 13.40. Jednocześnie stracą możliwość rozgrywki pomiędzy różnymi platformami. To jest jednak zrozumiałe - inni będą już korzystali z wersji 14. Tym samym korzystający z urządzeń Apple'a będą konkurowali tylko ze sobą. Na Androidzie wystarczy pobrać aplikację bezpośrednio z Epic Games lub ze sklepu Samsung Galaxy Store.

Zobacz: Sąd: Apple może blokować Fortnite'a, ale nie może tykać Unreal Engine
Zobacz: [Aktualizacja] Epic Games pozywa Apple i Google za praktyki monopolistyczne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gsmarena