Apple Intelligence miała być kluczem do wygranej. Coś nie poszło
Apple Intelligence miała być prawdziwą rewolucją w ekosystemie Apple'a. Niestety. W tej kwestii wyjątkowo coś nie poszło.

Apple przez lata uchodził (albo chciał uchodzić) za największego innowatora w branży. Wszystko wskazuje na to, że ten tytuł to już niestety pieśń przeszłości. Amerykanie dali się w tej kwestii wyprzedzić chińskim producentom smartfonów.
Apple Intelligence nie była pokazem inteligencji Apple'a
Pisaliśmy już, że Apple ma duże problemy na rynku chińskim. Na problemy Apple'a na największym rynku świata składa się naprawdę dużo czynników. Okazuje się jednak, że jest jeszcze dość niespodziewany. Apple Intelligence miała pomóc, ale tylko szkodzi. W dużej mierze na własne życzenie Apple'a.


Apple Intelligence weszło na rynek tylko po angielsku i bez obecności w Chinach. Samo to mocno zirytowało chińskich klientów. Obietnica pojawienia się w przyszłości niespecjalnie cokolwiek zmienia. Nie jest to jednak w żadnym wypadku koniec problemów z Apple Intelligence.
Jak na chińskie warunki, Apple Intelligence jest... za mało innowacyjna. Chiny bardzo szybko dostosowały się do sztucznej inteligencji i mają w tej kwestii naprawdę duże wymagania. Lokalne chińskie marki oferują dużo więcej możliwości w przypadku sztucznej inteligencji. Przykładem jest Huawei Mate 70, który jest dokładnie tym czego tamtejszy konsument oczekuje.