DAJ CYNK

Xiaomi, OPPO i Huawei szukają beta testerów dla swoich nakładek na Androida 11

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 4580

Jeden system operacyjny, ale trzy różne nakładki - MIUI, EMUI i ColorOS. Ich producenci - czyli Xiaomi, Huawei i Oppo - szukają testerów dla nowych wersji, które znajdą się na systemie Android 11.

Stabilna wersja systemu Android 11 zostanie zaprezentowana przez Google już na dniach. Najpierw trafi na własne telefony producenta, czyli serię Pixel. Dopiero później trafi na inne modele - ich producenci już otrzymali pełną edycję developerską, dzięki której mogli przygotować najnowsze wersje swoich nakładek na system. W tym tygodniu Xiaomi, Huawei i Oppo rozpoczną program ich beta-testów, w których może wziąć udział praktycznie każdy spełniający warunki ochotnik.

Xiaomi do 9 września przyjmuje zgłoszenia od posiadaczy modeli Mi 10, Mi 10 Pro oraz POCO F2 Pro. Cel - sprawdzenie nakładki MIUI 12. Aby zgłosić swój udział, należy wypełnić ten formularz, w którym należy podać m.in. numer IMEI swojego urządzenia oraz nick używany w Telegramie (to obowiązkowe). Należy również zadeklarować aktywne uczestnictwo w testach, w tym zgłaszanie swoich uwag i sugestii. Z kolei Huawei rozgląda się za właścicielami modeli z serii P40, Mate 30 oraz MatePad Pro. Tutaj należy przetestować aktualizację EMUI 10.1. Zapisy trwają do jutra, a ilość uczestników ograniczona do 2000 na model. Zgłoszeń można dokonywać tutaj.

Zobacz: Google Android 11 - zobacz, czy go dostaniesz

Ostatni z producentów, czyli Oppo, chce przetestować nową edycję nakładki ColorOS. Jest ona przeznaczona dla modeli Oppo Find X2, Find X2 Pro, Reno3 4G, i  Reno3 Pro 4G. Rekrutacja zaczyna się dzisiaj - formularz znajdziesz tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Julia M Cameron/Pexels

Źródło tekstu: XDA Developers

Przewiń w dół do następnego wpisu