DAJ CYNK

WhatsApp i Facebook się dogadają. Oto, co musisz wiedzieć

Karolina Mirosz (mkina)

Aplikacje

WhatsApp i Facebook się dogadają. Oto, co musisz wiedzieć

WhatsApp planuje wprowadzić zmiany w aplikacji, tak, by można było udostępniać status użytkownika jednocześnie na Facebooku. Trwają testy aktualizacji.

WhatsApp zamierza wprowadzić nową aktualizację do swojej aplikacji. Pozwoli ona użytkownikom udostępniać statusy jednocześnie także na Facebooku. 

Planowana aktualizacja obecnie jest na wczesnym etapie rozwoju. Wersja testowa została wdrożona, by sprawdzić jej przydatność i działanie jedynie u wybranych osób. Funkcja ta nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników.

Wstawianie statusu na dwie platformy jednocześnie

Aktualizacja ma umożliwić użytkownikom WhatsAppa i Facebooka jednoczesne wstawienie statusu na obydwu platformach społecznościowych, bez konieczności opuszczania aplikacji. Dotychczas, jeśli użytkownik chciał opublikować status tu i tu, musiał przełączać aplikację na następną i od nowa wprowadzić wybrane treści.

Przy czym nowa funkcja nie zadziała całkowicie automatycznie. Osoby, które chcą z niej skorzystać, najpierw będą musiały ją włączyć, przechodząc do ustawień w WhatsApp. W ustawieniach powinni wybrać opcję „Prywatność”, a następnie kliknąć „Status”.

W punkcie prywatności statusu dostępna będzie możliwość dodania danego wpisu na Facebook. Po dodaniu profilu Facebooka do WhatsApp, użytkownicy ostatecznie zsynchronizują statusy.

Szykują się zmiany wyglądu aplikacji

Programiści aplikacji pracują też nad ulepszeniem interfejsu. Wcześniej ujawniono, że WhatsApp ma zamiar wprowadzić dla użytkowników Androida pasek nawigacji na dole ekranu, aby uczynić go łatwiejszym w obsłudze, na wzór tego z wersji iOS. Platforma planuje też zmienić krawędzie elementów z kątów prostych na zaokrąglone.

Aktualizacje są dopiero w fazie opracowywania i testów, co oznacza, że nie są dostępne dla szerszej grupy użytkowników. Można się jednak spodziewać, że zmiany zostaną udostępnione w nadchodzących aktualizacjach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: WABetaInfo, oprac. własne