DAJ CYNK

TikTok ma już ponad 100 milionów codziennych użytkowników w Europie

Michał Świech

Aplikacje

TikTok to jedna z tych aplikacji, które ma zdecydowana większość młodych ludzi. W Europie sytuacja nie przedstawia się inaczej. TikTok ma już na naszym kontynencie ponad sto milionów użytkowników.

TikTok to obok WhatsAppa najczęściej pobierana aplikacja na świecie. Nie dziwi zatem fakt, że w Europie codziennie korzysta z niego już ponad sto milionów osób. Przygniatająca większość z nich jest młodsza niż 24 lata. Najwięcej korzystających z aplikacji mieszka na terenie Wielkiej Brytanii. Jest to aż siedemnaście milionów osób. Na drugim miejscu jest Francja z jedenastoma milionami. Niewielu mniej użytkowników to Niemcy, dziesięć milionów korzystających mieszka we Włoszech. Dziewięć milionów fanów TikToka to natomiast Hiszpanie.

Najczęściej z aplikacji korzystają jednak Norwegowie. Otwierają oni TikToka 17 razy dziennie i spędzają tam 74 minuty dziennie. To o osiem minut więcej od Brytyjczyków. Wyraźnie zarysowana jest przewaga kobiet - w Wielkiej Brytanii to 65% użytkowników.  Jeszcze większa dysproporcja jest w Hiszpanii, tam aż 75% korzystających to kobiety. Najbardziej wyrównane są statystyki ze Szwecji, gdzie kobiet jest niewiele więcej niż połowa. Wzrostowi popularności aplikacji na terenie Europy nie zaszkodziło ani trochę zamieszanie w USA z Donaldem Trumpem w roli głównej.

Zobacz: Sąd rozstrzygnie czy USA ma w ogóle w prawo zakazywać TikToka
Zobacz: TikTok jednak nie będzie finansował

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: cnbc, gizchina, wł