DAJ CYNK

Samsung rozpoczyna wysyłkę One UI 2.5 dla serii Galaxy S20. W Polsce też...

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 5062

Samsung rozpoczyna wysyłkę One UI 2.5 dla serii Galaxy S20.

Wraz z premierą smartfonów z serii Galaxy Note20 zadebiutowała również nowa wersja interfejsu producenta – One UI 2.5. Ponieważ dziś telefony Note20 wchodzą do sprzedaży, Samsung rozpoczął także wysyłkę nowej wersji swojego oprogramowania dla smartfonów z linii Galaxy S20.

Zobacz: Samsung prezentuje 5 mniej znanych zalet Galaxy Note20 i Note20 Ultra

One UI 2.5 na pewno trafi do większej liczby smartfonów Samsunga, ale jako pierwsi otrzymają aktualizację posiadacze modeli z serii Galaxy S20. Dziś producent wydał dla tych urządzeń soft w wersjach G981BXXU4BTH5, G986BXXU4BTH5 i G988BXXU4BTH5, który przeznaczony jest odpowiednio do smartfonów z 5G: Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra. 

Zobacz: Galaxy Note20 i Galaxy Watch3 debiutują na polskim rynku

Z pierwszych informacji, jakie podał portal SamMobile, wynika, że nowe oprogramowanie dostępne jest i w tej chwili wysyłane do smartfonów sprzedawanych przez wybranych operatorów m.in. we Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, na Węgrzech, a także w Polsce.

Zobacz: Galaxy Note20 i Galaxy Watch 3 już dostępne w ofercie T-Mobile

W tym ostatnim przypadku chodzi o sieć T-Mobile, co nie oznacza jednak, że klienci tej sieci już musieli dostać OTA – oprogramowanie w takiej wersji znalazło się w bazie plików serwisu. Wkrótce jednak One UI 2.5 powinien być dostępny także i dla nich. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pojawią się wersje softu dla innych operatorów i kanałów dystrybucji.

Wśród nowości w  One UI 2.5 znajduje się kilka funkcji, które znane są już z Galaxy Note20. Jest to m.in. bezprzewodowy DeX, rozbudowany tryb Pro w kamerze, nowe opcje funkcji aparatu Singe Take, a także możliwość zastosowania gestów Androida 10 na launcherach innych producentów. 

Zobacz: Samsung Galaxy A51 5G: przystępny cenowo smartfon 5G z Plusa
Zobacz: Samsung Galaxy M21 - najlepszy w cenie do 1000 zł?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: SamMobile, wł.

Źródło tekstu: SamMobile

Przewiń w dół do następnego wpisu