DAJ CYNK

MIUI Gallery w MIUI 12 otrzyma nowe funkcje, w tym poprawianie nieba oraz OCR dla zdjęć

Dodane przez: HTur

Kategoria: Aplikacje

Interakcje: 6079

MIUI to jedna z najlepszych nakładek na system Android. Dostępna dla nielicznych wersja beta najnowszej aktualizacji zdradza nam kilka istotnych zmian w MIUI Gallery.

Nakładka MIUI instalowana jest na telefonach Xiaomi, Redmi oraz POCO. Wprowadza praktyczne i wygodne zmiany do systemu Android, dzięki którym zwiększa się komfort korzystania z tych urządzeń. Aplikacja MIUI Gallery,  będąca jej istotnym elementem, ma zostać wzbogacona o dodatkowe funkcje. Jest to wiadome dzięki najnowszej edycji beta aplikacji (nosi numer 2.2.16.17), która jak na razie dostępna jest wyłącznie w Chinach.

Dzięki redaktorom XDA Developers wiemy już, jakie nowości i poprawki wypatrzyli użytkownicy. W nowej wersji MIUI Gallery zobaczymy usprawnione mechanizmy szybkiego podglądu zdjęć oraz albumów, a także sortowania albumów. Nowością jest możliwość korzystania z mechanizmów OCR do odczytywania napisów na zdjęciach. Pokazuje to poniższy klip wideo. Czynność ta odbywa się powoli, ponieważ obrazek jest najpierw przesyłany na serwer Xiaomi, gdzie działa mechanizm OCR.

 

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Ultra w teście Geekbench. Snapdragon 865+ potwierdzony

Następna nowość to możliwość poprawienia nieba na zdjęciu oraz edytowania ujęć wykonywanych w trybie nocnym. Pojawią się również nowe filtry:water green, smoke green, light summer, blue dream, water blue, mojito, quiet. Nowa edycja MIUI Gallery przynosi także zoptymalizowane funkcje obróbki zdjęć, w tym dodawanie ramki telefonu (pokazuje to powyższy zrzut ekranu).

Podsumowując - nowości dla miłośników fotografii mobilnej pojawi się mnóstwo, dlatego warto wypatrywać, kiedy wyjdzie nowa, stabilna wersja Galerii.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu