DAJ CYNK

Zaktualizuj Mapy Google. Srogo się zdziwisz

Anna Rymsza

Aplikacje

Google Maps

Google Maps dostaną mnóstwo nowości przed końcem roku. Jedna z nich to kolorystyka map.

Google zapowiedział szereg nowości dla aplikacji Mapy Google, które zobaczymy jeszcze przed końcem 2023 roku. To jednak nie koniec – właśnie ruszyło wdrożenie zupełnie nowej szaty kolorystycznej dla mapy.

Nowe kolory w aplikacji Google Maps

Nowa szata kolorystyczna była testowana od sierpnia przez wąską grupę użytkowników, a zaprezentowana w październiku. Wdrożenie na szerszą już ruszyło i coraz więcej użytkowników widzi zmiany w swojej aplikacji. Warto podkreślić, że nowa kolorystyka jest wprowadzana w aplikacjach dla Androida i iOS-a, ale jeszcze nie widać jej w przeglądarkowej wersji map.

Nowe kolory Map Google

Na pierwszy rzut oka widać, że kierowcy mogą mieć problem z tą zmianą. Dobrze znane, białe i żółte drogi zmienią się na różne odcienie szarości. Jeśli korzystasz z Google Maps jako codziennej nawigacji, szykuj się kilka dziwnych dni ze swoją ulubioną aplikacją.

Zmiana ma jednak jedną bardzo dobrą stronę – drogo w odcieniach szarości uwolniły kolor biały dla oznaczeń przejść dla pieszych. Będą one teraz widoczne przy niższych powiększeniach mapy. Mniejsza ilość ciepłych kolorów na mapie sprawi też, że pomarańczowe pinezki będą lepiej odcinać się od reszty mapy.

Nowe kolory na Mapach Google

Zmieniły się też kolory, którymi oznaczane są zbiorniki wodne oraz tereny zalesione. Efektem ubocznym jest mniejsza widoczność ścieżek gruntowych, na przykład w parkach, oznaczanych linią przerywaną. Budynki pozostały kremowe lub szare.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mhong84 / Shutterstock, 9to5Google

Źródło tekstu: 9to5Google